20.05.2012 | Czytano: 964

III liga: Porażka z liderem

Podopieczni Marka Żołędzia występujący w III lidze nie sprostali liderowi Unit Tanów przegrywając w wyjazdowym spotkaniu 4-0. Maniowy na 3 kolejki przed końcem sezonu zajmują 13 miejsce z 29punktami.

Już od początku spotkania dominowała drużyna miejscowych, ale dopiero w 26 minucie spotkania "Jaskółki" udokumentowały to bramką. Akcje rozpoczął wychowanek Unii Radliński, który na prawym skrzydle zakręcił obrońców Lubania i już w polu karnym wyłożył piłkę na 12 metr Matrasowi, a ten z pierwszej piłki uderzył tuż przy lewym słupku bramki strzeżonej przez Majerczyka! Przed końcem pierwszej połowy dokładne dośrodkowanie z lewej strony Matrasa głową z 9 metrów wykończył Wróbel.

Unici w drugiej połowie nie zwalniali tempa, ale bramki padały dopiero pod koniec spotkania. W 80 minucie strzał Radlińskiego z około 20 metrów, odbija przed siebie bramkarz Lubania, ale na dobitkę czekał dobrze ustawiony Sojda. W doliczonym czasie gry Adamski ładnym uderzeniem z 10 metrów w prawy dolny róg podwyższył wynik spotkania. Triumf Unii był bezapelacyjny. 4-0 to najwyższa wygrana "Jaskółek" tej wiosny.

UNIA TARNÓW - LUBAŃ MANIOWY 4 - 0 (2 - 0)
1-0 Matras 26,
2-0 Wróbel 41,