06.05.2012 | Czytano: 1359

Klasa B: Wyrównana walka

Wyrównana walka o awans do Klas A trwa w zachodniej i wschodniej klasie B. W obu grupach liderzy z wiceliderami mają taką samą liczbę punktów. Która drużyna wytrzyma do końca sezonu i awansuje?

KLASA B - WSCHÓD
Trzy Korony Sromowce Niżne – Sokolica Krościenko 1:3 (1:2)
ZOR Frydman – Przełęcz Łopuszna 2:0 (0:0)
Gorc Ochotnica – Krokus Łapsze Niżne 2:0 (0:0)
Grom Morawczyna – Hetman Leśnica 3:2 (1:0)
Bór Dębno – Spisz Krempachy 1:2 (1:1)
Dunajec Ostrowsko – Łęgi Nowa Biała 5:1 (2:0)

21-42

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu? Wyślij do naszej redakcji na e-mail redakcja@sportowepodhale.pl a umieścimy Twoją informacje.

KLASA B - ZACHÓD
Wierchy Lasek – Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 2:2 (1:1)
Bramki : Sojka (4), Gał(65) – Bienias (21), Urbaś (67)

Skałka: Pyrek, Halcarz, Sojka, Komperda(67min Bednarz),Miętus S., Babik, Ścisłowicz R.(85min Ścisłowicz K.), Kopeć, Mroszczak(57min Ciągwa), Bienias(46min Bukowski).
Wierchy: Gał W., Nykaza Ł., Plewa, Broźny, Dygoń, Fiedor(62min Jaróg), Gał Marcin., Pudzisz, Gał Mateusz., Nykaza R., Sojka(57min Duda).

Obecnie czwarta drużyna w tabeli, do niedawna jeden z liderów zachodniej grupy klasy B, podejmowała na własnym boisku drużynę z dolnej części tabeli. Goście po słabym spotkaniu z Deltą byli z góry przygotowani na porażkę. Z tego względu kilku podstawowych zawodników usiadło dzisiaj na ławce rezerwowych. Zgodnie z przedmeczowymi przewidywaniami Wierchy zdobyły bramkę już w 4 minucie. Po rzucie rożnym piłka wyszła za pole karne, mocny strzał oddał Sojka , piłka zmierzała bramkarzowi do rąk lecz po rykoszecie wylądowała w bramce Pyrka. Po zdobyciu bramki zawodnicy gospodarzy dążyli do zwiększenia rezultatu, lecz obrońcy gości skutecznie przerywali ich ataki. W 21 minucie wyrównał Bienias strzałem głową, po celnym dośrodkowaniu Kopcia. Skałka do końca tej części gry nie stworzyła już żadnej sytuacji bramkowej, natomiast gospodarze nie wykorzystali kilku dogodnych szans do wyjścia na prowadzenie.

Gra w drugiej części meczu toczyła się głównie w środkowej części boiska. Pierwszą sytuację bramkową stworzyli miejscowi dopiero w 65 minucie i od razu padła bramka. Zagraną piłką z rzutu rożnego do bramki głową skierował Mateusz Gał. Goście odpowiedzieli już w dwie minuty później, sytuację jeden na jeden wykorzystał dobrze dzisiaj dysponowany Urbaś. Po wyrównaniu żadna z drużyn nie stwarzała sytuacji . W końcówce meczu przyjezdni nabrali ochoty na zrewanżowanie się gospodarzom za porażkę z jesieni, kiedy to przegrali u siebie z Wierchami 2-3. Mieli do tego dwie doskonałe sytuacje. Z bliskiej odległości strzelał Bukowski lecz obrońca miejscowych, Broźny zdążył zablokować strzał, natomiast Urbaś zza pola karnego minimalnie przestrzelił. Gra w całym spotkaniu była czysta, sędzia nie pokazał żadnego kartonika. W dzisiejszym dniu z teoretycznie słabszym rywalem Wierchy tylko w jednym punktem.