16.04.2012 | Czytano: 1265

Klasa B i C: Czas zacząć rewanże

AKTUALIZACJA: Ruszyła runda rewanżowa podhalańskiej klasy B wschód i zachód. Liderzy obu grup wygrali swoje pierwsze mecze i utrzymują swoją pozycje na szczycie tabeli. Awansem odbył się jeden mecz Klasy C..

KLASA B - WSCHÓD
ZOR Frydman – BÓR Dębno 4:3 (1:1)
Bramki: T. Iglar (30), H. Iglar (56, 79), G. Błachut (63) – Chrobak (37), Warmuz (46), Młynarczyk (54)

Sedziował: Roman Baran
Żółte kartki: Zygmond, S. Błachut, G. Błachut

ZOR: Gacek, J. Iglar (30 Michalec ), M. Błachut, Sukiennik, H. Iglar, G. Błachut, D. Milaniak (P. Brynczka), B. Brynczka, Zygmond (J. Kutarnia), S. Błachut, T. Iglar (M. Bigos).
Bór: Młynarczyk, Guroś (Horniczak), Prymula, B. Rusnak, Suder (Poliński), Janos, Grzywnowicz, Kułach, S. Rusnak, Warmuz, Chrobak.

W pierwszej połowie mnóstwo sytuacji z jednej i drugiej strony. Ze strony ZORu kilka setek nie wykorzystał G. Błachut, który strzelał w świetnie ustawionego Młynarczyka. W pierwszej połowie groźnie strzelali jeszcze – po stronie gospodarzy – D. Milaniak oraz T. Iglar, który w 30 po błędzie Młynarczyka, który zagrał mu piłkę pod nogi pewnie umieścił piłkę w siatce. Goście odpowiedzieli w 37, gdzie Chrobak strzelił gola po błędzie obrony. U gości sytuacje niewykorzystani jeszcze Warmuz, Chrobak, Prymula oraz Rusnak.

W drugiej połowie goście od razu przystąpili do ataku i już w 46 znowu po błędach obrońców Warmuz strzela na 1:2. Później strzelali jeszcze Rusnak, Sukiennik, B. Brynczka. A w 54 do rzutu wolnego podszedł bramkarz gości (były napastnik ZORu Frydman i wielokrotny król strzelców) i z 35m strzela gola. Chwilę później (56) H. Iglar strzela na 2:3 po zagraniu T. Iglara. W 63 w końcu po wielu próbach gola na 3:3 strzela G. Błachut po podaniu T. Iglara. W końcówce goście strzelili zwycięskiego gola na 4:3. W 79 G. Błachut zagrał do H. Iglara, który umieścił piłkę w siatce obok słupka. Mecz na pewno podobał się kibicom. Był szybki i pełen dramaturgii. Goście prowadząc 1:0 nagle przegrywali 1:3, by w końcu wygrać 4:3!

Tekst Piotr Bednar

Pozostałe wyniki:
Hetman Leśnica – Przełęcz Łopuszna 2:6 (2:3)
Krokus 2000 Łapsze Niżne – Łęgi Nowa Biała 1:1 (1:0)
Dunajec Ostrowsko – Trzy Korony Sromowce Niżne 3:1 (0:1)
Gorc Ochotnica – Spisz Krempachy 4:4 (2:2)
Grom Morawczyna – Sokolica Krościenko 1:6 (1:2)

10-32

Posiadasz zdjęcia, wyniki lub relacje z meczu? Wyślij do naszej redakcji na e-mail redakcja@sportowepodhale.pl a umieścimy Twoją informacje.

KLASA B - ZACHÓD
Korona Piekielnik – Skałka Rogoźnik 2:5 (2:2)
Bramki : Konieczny J.(10), Madziar D. (33) - Bukowski W.(15), Ciągwa M.(29), Bienias(56), Maryniarczyk(68), Hajnos(80)

Sędziowali: Mitoraj z Cichego oraz Opacian i Skoczyk.
Kartki żółte: Konieczny A.-Babik

SKAŁKA: Pyrek, Halcarz, Sojka, Komperda(67 min Miętus), Ciągwa M., Urbaś, Babik(77 min Bednarz), Ścisłowicz, Bukowski W., Mroszczak(46min Hajnos ), Bienias(60min Maryniarczyk).
KORONA: Buk, Hraca, Buroń, Gogolak, Szczerba, Bielański(46min Mierzwa),Konieczny j., Madziar D., Kotlarczyk (25min Madziar J.), Konieczny A., Lenart (65min Barnat),

Początek spotkania był wyrównany. Pierwsi dogodną sytuację stworzyli zawodnicy przyjezdnych. Piłkę zagrywaną z rzutu rożnego uderzył głową Sojka, piłka minęła bramkarza gospodarzy lecz tuż z przed linii bramkowej wybił ją obrońca Korony. Niewykorzystana sytuacja szybko znalazła odwet po drugiej stronie boiska. Strzał Jarosława Koniecznego z 35 metrów znalazł drogę do bramki, obok Pyrka który tylko spoglądał jak piłka wpada w okienko jego bramki. Po zdobyciu bramki gospodarze zaczęli śmielej atakować, dokładnie grali w środku, lecz większość sytuacji wyjaśniali obrońcy Skałki. W 15 minucie Skałka przeprowadziła kontrę, podanie otrzymał Bukowski i w sytuacji jeden na jeden nie dał szans bramkarzowi Korony. Skałka miała kolejną sytuację na podwyższenie rezultatu lecz Urbaś trafił w poprzeczkę bramki gospodarzy. Piłkarze Korony wyrównali stan meczu w 33 minucie. Obrońcy Skałki zastanawiali się który ma wybić piłkę, pomógł im w tym Dawid Madziar który posłał ją w długi róg ich bramki.

Druga połowa spotkania należała do graczy Skałki. W 56 minucie piłkę z końcowej linii zagrywał Bukowski, minęła ona Buka oraz obrońców a do pustej już bramki skierował ją Bienias. Kolejną identyczną sytuację przyjezdni wykorzystali 68 minucie, lecz w rolę strzelca wcielił się rozgrywający swoje pierwsze oficjalne spotkanie w Skałce junior Maryniarczyk, który trafił w samo okienko bramki. Korona po stracie czwartej bramki ruszyła prężniej do odrabiania strat. Gracze gospodarzy stworzyli kilka sytuacji, lecz nie oddawali celnych strzałów na bramkę gości. W 79 minucie Hajnos otrzymał podanie pomiędzy obrońców Korony i w sytuacji sam na sam przerzucił piłkę nad rozpaczliwie interweniującym bramkarzem miejscowych. Końcówka tej części gry należała zdecydowanie do Korony. Po faulu Halcarza rzutu karnego nie wykorzystał Szczerba, a 4 minuty przed końcem spotkania do bramki nie trafił z kilku metrów Konieczny