07.04.2009 | Czytano: 2064

Sprawdź tętno!(+zdjecia)

Nowy Targ był organizatorem mistrzostw Małopolski w unihokeju chłopców ze szkół podstawowych. W imprezie wzięło udział siedem zespołów, które podzielone zostały na dwie grupy. Tytuł mistrzowski zdobyli aktualni mistrzowie kraju Jedenastka Nowy Targ.

Podopieczni Ryszarda Kaczmarczyka przewyższali pozostałe ekipy techniką, taktyką i organizacją gry. W eliminacjach stracili tylko jedną bramkę, a zaaplikowali przeciwnikom 25!

Rozpoczęli od gładkiego 11:0 z Nowym Sączem, by w kolejnym meczu pokonać Starą Wieś 5:0. Ten drugi przeciwnik dość długo stawiał opór, ale też nowotarżanie byli jacyś rozkojarzeni, jakby liczyli, że piłeczka sama będzie wpadać do bramki. Trener bez przerwy pokrzykiwał z boku, a w pewnym momencie poirytowany postawą jednego z graczy krzyknął: „Chłopie! Sprawdź sobie tętno czy żyjesz!” Chyba ten okrzyk poskutkował, bo druga połowa już była dobra w wykonaniu jego podopiecznych, a udokumentowali to czterema golami. W ostatnim grupowym spotkaniu Sucha dostała dziewięć goli, ale też z przypadkowej akcji pokonała bramkarza gospodarzy.

Półfinał z udziałem nowotarżanie również był bez historii. Woli Zachariaszowskiej strzelili siedem goli, a jeszcze dwa sędziowie im nie uznali. Przy drugim wskazali na środek, ale potem zmienili decyzję. – Dostaliście gwizdki od Mikołaja i nie zapytaliście do czego służą? – pytał jeden z obserwatorów meczu.

Finał był ciekawy tylko przez pierwsze 5 minut. Jedenastka szybko objęła prowadzenie, ale 6 sekund później był już remis, a po kolejnych 15 sekundach Trzebinia niespodziewanie objęła prowadzenie. Upłynęło kolejne 10 sekund i było 2:2. Potem w 4 minucie górale w odstępie 18 sekund zdobyli dwa gole. Po przerwie dominacja miejscowych była już ogromna. Przeciwnik miał w składzie dwóch zawodników, którzy mogli zrobić Jedenastce krzywdę, ale zostali szybko wyłączeni z gry i …zespół przestał istnieć.

- Nawet laik mógłby stwierdzić, iż poziom turnieju nie był wysoki – mówi trener zwycięskiego zespoły, Ryszard Kaczmarczyk. – Finał tylko był na znośnym poziomie. Obie drużyny nadawały ton wydarzeniom, zdecydowanie wygrywając grupy eliminacyjne. Z roku na rok poziom się obniża. To efekt tegorocznych odgórnych decyzji, które sprawiły, iż w finale nie grają najlepsi. Z Podhala, najsilniejszego ośrodka w kraju, może wystąpić tylko jeden zespół. Nie może być tak, żeby na wojewódzki finał przyjeżdżała drużyna, która nie zagrała żadnego turnieju eliminacyjnego, a my musieliśmy się przebijać przez gęste sito, czterostopniowe eliminacje, żeby się tutaj dostać. Po drodze odpadły zdecydowanie lepsze drużyny niż tutaj startowały, jak choćby nowotarskie - Tęcza, Victoria i Orkan oraz Wiatr Ludźmierz. Trzeba to zmienić, bo taka rywalizacja nie ma sensu.

Powiem szczerze, że nie liczyłem się z wygraną, bo Trzebinia w lidze, w tej kategorii wiekowej pokonała nowotarską Szarotkę. Nie wiem też, czy pojedziemy na mistrzostwa Polski, to zależeć będzie od finansów. Podróż jest daleka, bo do Elbląga, a gra się tam dziwnym systemem, dwa razy po 5 minut. To nic nie daje, za dużo jest przypadkowości. Jeszcze z chłopcami przeanalizujemy i podejmiemy decyzję, bo mamy także propozycje gry w turniejach w Ludźmierzu i na Słowacji.

Grupa A:
Jedenastka Nowy Targ – Nowy Sącz 11:0 ( bramki: Przyszkowski 2, Czyszczoń 2, Chrobak 3, Jachimczyk 3, Kuraś),
Stara Wieś – Sucha 5:4,
Jedenastka – Stara Wieś 5:0 (Chrobak 3, Jachimczyk 2),
Nowy Sącz – Sucha 4:2,
Jedenastka – Sucha 9:1 (Jachimczyk 3,Łyszczarczyk 2, Pyszkowski, Pysz, Czyszczoń, Lasyk),
Nowy Sącz – Stara Wieś 0:5.

Grupa B:
Trzebinia – Wola Zachariaszowska 5:1,
Trzebinia – Andrychów 6:1,
Wola Zachariaszowska – Andrychów 6:0.

Półfinały:
Jedenastka Nowy Targ – Wola Zacharoaszowska 7:0 ( Łyszczarczyk 2, Chrobak 2, Pyszkowski, Lasyk, Jachimczyk),
Stara Wieś – Trzebinia 1:5.

O V miejsce:
Nowy Sącz – Andrychów 1:0.

O III miejsce:
Stara Wieś – Wola Zachariaszowska 6:2.

Finał:
Jedenastka Nowy Targ – Trzebinia 8:3 ( Łyszczarczyk 3, Jachimczyk 2, Chrobak, Pyszkowski, Lasyk).

Jedenastka: Mateusz Jagieła, Piotr Zembal, Maciej Pyszkowski, Bartłomiej Zając, Samuel Jachimczyk, Denis Kuraś, Damian Czyszczoń, Mateusz Pysz, Eryk Chrobak, Maciej Pustułka, Alan Łyszczarczyk, Tomasz Lasyk. Trener Ryszard Kaczmarczyk.