17.02.2012 | Czytano: 1196

Medalowe żniwo

Sześć złotych medali, pięć srebrnych i sześć brązowych zdobyli młodzi biathloniści BKS WP Kościelisko podczas XVIII Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. Z tego 15 krążków wywalczyły panie, które w konkurencjach juniorskich nikogo nie dopuściły na podium.

Multimedalistką została Anna Mąka. Na jej szyi zawisły trzy medale z najszlachetniejszego kruszcu. Wygrała bieg pościgowy, miała cztery „pudła”, wszystkie podczas drugich strzeleń, z pozycji leżącej i stojącej. Wyprzedziła koleżankę klubową Marię Bukowską, która również na strzelnicy miała cztery niecelne strzały. Na najniższym podium stanęła triumfatorka sprintu, również biathlonistka Kościeliska, Katarzyna Batożyńska. Batożyńska w sprincie miała dwa „pudła”, ale była szybsza od Mąki o 41,6 sek., która sięgnęła po wicemistrzostwo kraju. W biegu pościgowym fatalnie strzelała. Aż 12 jej pocisków minęło tarczę. „Brązowa” w sprincie była Bukowska. Kolejność w biegu indywidualnym na 12,5 km kolejność była identyczna jak w biegu pościgowym. Triumfująca Mąką nie zestrzeliła tylko dwóch czarnych krążków z tarczy.

Mąka z Batożyńską dorzuciły do swojej kolekcji złoty medal w sztafecie 3x 6 km. Tą trzecią, która im pomogła w tym sukcesie była Zuzanna Smolec, która w biegu indywidualnym była czwarta, a w pozostałych dwóch uplasowała się na piątej pozycji.

Juniorki młodsze zdobyły dwa złote medale. Kinga Mitoraj, Beata Lassak i Maria Ciszek okazały się najlepsze w sztafecie. Złoto w biegu pościgowym zawisło na szyi Lassak, która sprint ukończyła na trzecim miejscu. Z kolei Mitoraj wraca z dwoma medalami indywidualnymi w kolorze srebrnym, zdobytymi w biegu sprinterskim i pościgowym.

Dwa medale w kolorze brązowym zdobył junior młodszy Jakub Topór. Indywidualnie w sprincie, tracąc do triumfatora Mateusza Jandy (Czarny Bór) ponad 51 sekund na 7,5 km trasie. Miał dwa „pudła” w pozycji lezącej. Drugi brązowy krążek wywalczył wspólnie z Bartłomiejem Styrczulą i Karolem Bachledą w biegu sztafetowym. Styrczula był czwarty na 12,5 km i szósty w sprincie. W tej ostatniej konkurencji bliski medalu był Tomasz Zięba, ukończył zmagania na czwartej pozycji.

Bez medalu wrócili juniorzy. W sprincie i biegu pościgowym Andrzej Nędza Kubiniec była czwarty, a Mateusz Leja odpowiednio szósty i dziewiąty, a w biegu na 15 km z czterema strzelaninami uplasował się tuż za podium.

W klasyfikacji klubów najlepszy okazał się BKS WP Kościelisko przed MKS Karkonosze Jelenia Góra i BLKS Żywiec.