27.01.2012 | Czytano: 1179

19 razy na „pudle”

W Kasinie Wielkiej odbyły się zawody w biegach narciarskich w ramach Małopolskiej Ligi Szkolnej. Na starcie stanęły 23 gimnazja i tyleż szkół podstawowych. Prym wiedli górale, którzy 19 razy stawali na podium, w tym sześć razy sięgali po złoto.

Podhalańczycy nie stanęli na „pudle” tylko w najstarszej kategorii wiekowej (rocznik 1996) wśród chłopców. Kacper Antolec (Klikuszowa) był czwarty. Za to jego rówieśniczki zajęły całe podium. Na jego najwyższym stopniu stanęła Ewelina Kępowicz z Ponic, a obok niej uczennice GI z Rabki Zdroju – Anna Wójciak i Karolina Stolarczyk.

Rocznik 1997 również rywalizował na dystansie 3 km techniką klasyczną. Znowu lepiej zaprezentowały się panie, które nie dopuściły żadnej „obcej” na podium. Zwyciężyła Catherine Spierensburg z Kościeliska przed Moniką Mleczek z Czarnego Dunajca i Patrycją Łopuch z Rabki. Wśród chłopców na najniższym stopniu podium stanął Marcin Szwajnos z Cichego.

W rywalizacji 14-latków drugi czas na mecie zmierzono Krzysztofowi Kosakowskiemu z Łopusznej, a trzeci - Natalii Tomaszewskiej z Kościeliska.

W kolejnej kategorii wiekowej (rocznik 1999) trzy pierwsze miejsca zajęli górale. Najszybszy okazał się Dariusz Staszel z Kościeliska, który wyprzedził Artura Wacławiaka z Podszkla i Kacpra Guńkę z Chochołowa. Wśród dziewcząt triumfowała Magda Piczura z Cichego.

Rocznik 2001 zdominowały biegaczki z Cichego. Wygrała Sylwia Michalczak przed Katarzyną Szwajnos. Trzecie miejsce w biegu chłopców wywalczył Jan Nawara z Kościeliska.

Najmłodsza kategoria wiekowa ( rocznik 2001) rywalizowała na dystansie 1000 metrów. Zwyciężyła Kamila Gąsienica z Kościeliska. Trzecie miejsce przypadło Weronice Bieniasz z Cichego. Brązowy medal zawisł również na szyi Dawida Habernego z Podczerwonego.

Najlepszą szkołą wśród podstawówek została placówka z Cichego I, która zgromadziła 106 punktów. O 40 „oczek” wyprzedziła Kościelisko, a na trzeciej pozycji uplasował się Chochołów z dorobkiem 42 punktów.

W punktacji gimnazjów zwyciężyło Kościelisko, które zebrało 71 punktów, wyprzedzając Uście Gorlickie ( 61 pkt.) i Rabkę (38).