05.04.2009 | Czytano: 4081

Awans Górali

W Zielonkach odbył się finałowy turniej drugiej ligi juniorów w unihokeju. Świetnie zaprezentowali się nowotarscy X3M Górale, którzy wygrali wszystkie mecze i tym samym awansowali do pierwszej ligi.

Pierwsze dwa pojedynki Górali były bez historii. W pierwszy sprawili niezłego łupnia unihokeistom z Łodzi. Wynik 17:5 mówi sam za siebie. Po tym okrutnym wyrokiem podpisy złożyli przywódcy – Furczoń i Lipkowski, którzy strzelili aż 9 goli.

O drugim występie tak powiedział trener Dominik Siaśkiewicz: - W turnieju zawsze jest jeden mecz słabszy. To był ten dzień kryzysowy. Przeciwnik był słabszy, ale zawiesił nam wysoko poprzeczkę. Zagrał ambitnie, czego brakło moim zawodnikom. Jednak to, że jesteśmy o klasę lepsi, pozwoliło nam odnieść zwycięstwo.

Najtrudniejsza przeprawa czekała ich w ostatnim meczu z Ósemką Wejherowo. To był straszliwy bój, w którym nastroje zmieniały się jak w kalejdoskopie. Prowadzenie objęli wejherowianie już w 105 sekundzie. Na odpowiedź Górali czekaliśmy aż do 13 min. Furczoń wykorzystał dokładne dogranie Lipkowskiego. Niemniej jeszcze przed przerwą Ósemka ponownie wyszła na prowadzenie. W 39 sekundzie drugiej tercji wyrównał Lipkowski z rzutu karnego. Niespełna minutę później znowu na prowadzeniu byli rywale, którzy cieszyli się nim zaledwie 18 sekund. Znowu ze złudzeń obdarł ich Lipkowski. W 26 min. Żyła znalazł sposób na nowotarskiego golkipera i znowu podopieczni Dominika Siaśkiewicza musieli gonić rywala. Dogonili, ale dopiero w 54 minucie (Lipkowski). Zwycięskiego gola nowotarżanie zdobyli 3 minuty i 9m sekund przed końcem trzeciej tercji, której końcówka była bardzo nerwowo, gdyż na ławkę kar powędrował Barszczewski (58;25).

- Przeciwnikiem obnażył nasze słabości, czyli marną skuteczność i odporność psychiczną. Chłopaki muszą jeszcze dorosnąć do takich pojedynków, w których to oni nadają ton gry. Chciałbym podziękować wszystkim zawodnikom, a przede wszystkim osobom, które nam pomagały – powiedział trener Dominik Siaśkiewicz.

KS X3M GÓRALE NOWY TARG – KS NOWA ŁÓDŹ 17:5 (8:2, 5:1, 4:2)
Bramki dla Górali: Furczoń 5, Lipkowski 4, K. Sikora 2, Bukański 2, Brzana, Żuk, Waligórski, Świstak.

KS X3M GÓRALE NOWY TARG – UKS CHWARZNO GDYNIA 6:2 (3:1, 0:1, 3:0)
Bramki dla Górali: Furczoń 2, Żuk, Chrobak, Lipkowski, samobójcza.

KS X3M GÓRALE NOWY TARG – UKS ÓSEMKA WEJHEROWO 4:5 (2:1, 2:2, 0:2)
Bramki dla Górali: Lipkowski 3, Furczoń, Świstak.

KS X3M Górale Nowy Targ: Kamil Barszczewski, Patryk Brzana, Tomasz Brzana, Piotr Bukański, Grzegorz Byrnas, Piotr Chrobak, Mateusz Furczoń, Michał Garb, Tomasz Klimek, Grzegorz Lipkowski, Bartłomiej Sikora, Kamil Sikora, Przemysław Starmach, Damian Świstak, Paweł Waligórski, Patryk Zubek, Stanisław Żuk. Trener Dominik Siaśkiewicz.