05.04.2009 | Czytano: 1605

Najlepsze w województwie!

Po raz trzeci z rzędu koszykarski z drugiego nowotarskiego Gimnazjum okazały się najlepsze w Małopolsce. Podopieczne Wojciecha Polaka nie miały sobie równych. Nie tylko zostały mistrzyniami województwa, ale także wywalczyły sobie prawo gry w półfinałowym turnieju o mistrzostwo Polski. Tam na nie czekają mistrzowie województw – podkarpackiego, świętokrzyskiego i lubelskiego.

- Turniej rozgrywany był w Nowym Sączu – informuje trener nowotarskiego zespołu, Wojciech Polak. – Rozpoczęliśmy go od wygranej z Krakowem. Byliśmy faworytem tego spotkania i już po rozgrzewce zdaliśmy sobie sprawę, że jesteśmy lepsi. Byliśmy chyba zbyt mocno przeświadczeni o swojej wyższości, bo zbyt nonszalancko zaczęliśmy i niespodziewanie na tablicy widniał wynik 2:10 na korzyść rywalek. Po kilku uwagach zwarliśmy szeregi, szybko odrobiliśmy straty i odjechaliśmy przeciwniczkom. Krakowianki miały ogromne kłopoty z naszym kryciem każdy swego. Nie graliśmy jednak agresywnie, starając się oszczędzać siły na kolejne mecze.

Drugie grupowe spotkanie było jedynie formalnością. Wadowiczanki ustępowały nam w każdym elemencie koszykarskiej sztuki. Wynik 74:14 mówi sam za siebie, tym bardziej, gdy czasu jest niewiele (grano 4 x 7 minut).

Zajęliśmy pierwsze miejsce w grupie i w finale spotkaliśmy się z Wieliczka, która okazała się najlepsza w drugiej grupie. Był to trudny rywal, gdyż występowały w nim zawodniczki na co dzień grające w ligowym zespole Górnika. Rozpoczęliśmy od obrony każdy swego. Prowadziliśmy 4-5 punktami, ale potem rywalki szybko nas doścignęły. W ostatnich 2 minutach drugiej kwarty popełniliśmy masę niewymuszonych błędów w ataku. Przeciwnik przechwytywał piłki i kontratakował. Na przerwę schodziliśmy ze stratą 6 punktów do Wieliczki.

W szatni wytłumaczyliśmy sobie jakie mieliśmy problemy w pierwszej połowie, skorygowaliśmy grę, przechodząc na obronę strefową. Ta taktyka okazała się kluczem do zwycięstwa. Rywalki miały problemy z rzutami z dystansu. Zdobyły w dwóch kolejnych kwartach tylko 8 „oczek”. My z kolei zaliczyliśmy sześć „trójek”. Rzucaliśmy z dystansu, bo one również zastosowały obronę strefową.