30.03.2009 | Czytano: 4478

Wiatr najlepszy!(+zdjecia)

W hali KS Gorce w Nowym Targu rozegrano mistrzostwa powiatu nowotarskiego w unihokeju dziewcząt uczęszczających do szkół podstawowych. W turnieju finałowym wzięły udział trzy najlepsze zespoły, które zostały wyłonione w drodze eliminacji gminnych.

Tylko zwycięzca ( zmiana regulaminu od tego roku) - UKS Wiatr Ludźmierz - zapewnił sobie prawo gry w finale wojewódzki. Na zmianie regulaminu stracił powiat nowotarski, z którego zespoły zawsze zajmowały dwa pierwsze miejsca w Małopolsce.

Ogólny faworyt nie zawiódł, ale w pierwszym meczu musiał solidnie się napracować, by pokonać nowotarską „jedenastkę”. Faworyt już w 3 minucie stracił gola, co prawda 3 minuty później doprowadził do wyrównania, ale rywalki nie dawały za wygraną i w 8 min. znowu objęły prowadzenie. Tuż przed przerwą ( grano dwie tercje) ludźmierzanki wyrównały, a po przerwie szybko odskoczyły na dwa trafienia. Wydawało się, że jest po meczu, a tymczasem „jedenastka” nie dawała za wygraną. Dwa błędy w obronie Wiatru i gra rozpoczynała się od nowa. Zwycięskiego gola ludźmierzanki zdobyły niespełna 2 minuty przed zakończeniem meczu.

Z drugim rywalem, nowotarską „szóstką” już nie miały takich kłopotów, pewnie wygrały 5:0. Słabszą postawę swojego zespołu trener Edward Pazdur tłumaczył chorobami swoich najlepszych zawodniczek.

Wcześniej mecz pomiędzy „szóstką”, a „jedenastką” również stał na dobrym poziomie i dostarczył wiele emocji. Wydawało się, że podopieczne Artura Kasperka z Boru wygrają, bo prowadziły 2:0 i 3:1. Ostatnie słowo należało jednak do rywalek, które w drugiej połowie miały zdecydowanie lepiej nastawione celowniki i z zimną krwią wykorzystały każdy potknięcie przeciwniczek w defensywie.