18.07.2011 | Czytano: 1250

Paula szósta w ME

Paula Gorycka, wychowanka Sprintu Jordanów, a obecnie ścigająca się w teamie CCC Polkowice, zajęła szóste miejsce w jeździe indywidualnej na czas podczas mistrzostw Europy rozgrywanych we Włoszech, w miejscowości Offida.

W połowie stawki Polka miała drugi czas, ale startujące po niej zawodniczki okazały się szybsze. Polka metę osiągnęła po 40 minutach i 20 sekundach. Najszybciej dystans 25 km pokonała Francuzka Melodie Lesueur, w czasie 39.15. Czas o 38 sekund gorszy uzyskała Rosjanka Larisa Pankowa. Tylko te dwie zawodniczki zeszły poniżej 40 minut. Goryckiej 15 sekund zabrakło do medalowego miejsca.

- Nie przygotowywaliśmy się w szczególny sposób do tego wyścigu. Bardziej nastawiamy się na wyścig ze startu wspólnego. Jedyną przeszkodą do osiągnięcia lepszego wyniku może być brak drużyny. W wyścigu pojadą tylko dwie Polki. Najmocniejsze teamy będą miały ośmioosobowe składy - powiedział Andrzej Piątek, dyrektor sportowy ekipy CCC Polkowice.

W wyścigu ze startu wspólnego Gorycka zajęła 15. miejsce. Dotarła do mety ze stratą trzech minut i 31 sekund za triumfatorką Larysą Pankową. Rosjanka okazała się najszybsza spośród kilku zawodniczek, które zdołały oderwać się od reszty stawki na liczącej 124 km trasie, składającej się z dziewięciu rund.