03.07.2011 | Czytano: 1541

„Czarodzieje” z Piątki

Koszykarze UKS Piątka Nowy Targ zakończyli sezon zajmując drugie miejsce w Memoriale Jacka Badory w Warszawie, zorganizowanego dla uczczenia pamięci wybitnego trenera AZS AWF Warszawa i młodzieżowej reprezentacji kobiet w latach 1975-77. Impreza miał międzynarodowy charakter.

Nowotarżanie rozpoczęli zmagania od wysokiego „C”.. Kutno już w pierwszej połowie zostało „rozstrzelane”. Wynik 59:10 obrazuje jaka była różnica umiejętności obu teamów. Na uwagę zasługuje świetna druga kwarta wygrana przez górali 34:0. Po końcowej serynie na tablicy świetlnej palił się rezultat 85:32.

Również gospodarze imprezy UKS Czarodzieje z Bielan nie sprostali podopiecznym Wojciecha Polaka, zwyciężając 62:43. Zacięty pojedynek przez dwie kwarty stoczyli z WKS Śląsk Wrocław. Druga połowa to systematyczne powiększanie przewagi i kolejne zwycięstwo 54:43.

Postawili się nowotarżanom gdańszczanie. Piątka praktycznie przez całe spotkanie przegrywała różnicą 2-3 punktów. Dopiero 2 minuty przed końcem, po akcjach punktowych Kowalczuka, Derebasa i Zwijacza wyszła na prowadzenie, którego nie oddała do końca meczu (53:50).

Po dwóch dniach turnieju BK Pardubice i Piątka nie doznali porażki. Ich wzajemna konfrontacja zadecydowała o pierwszym miejscu. Wicemistrzowie Czech pokazali dojrzały, zespołowy basket i wygrali zasłużenie 56:41.

Podhalanom pozostała walka o drugie miejsce. Trzeba był pokonać toruńskie Pierniki. Trener Polak obawiał się tego meczu. Torunianie we wcześniejszych potyczkach pokazali, że są drużyna nieobliczalną, potrafiącą wygrać z najlepszymi, by w kolejnym pojedynku zagrać „kichę” z teoretycznie słabszym rywalem. Obawy się nie potwierdziły. Górale podeszli do meczu mocno skoncentrowani i z emanująca wolą zwycięstwa. Dopięli swego, gromiąc torunian 57:20.

- Drugie miejsce w tak mocno obsadzonym turnieju, to ogromna satysfakcja – mówi prezes Piątki, Maciej Trzciński. - Występujące drużyny, z wyjątkiem Czarodziejów z Bielan i nas, to młodzieżowe zaplecze klubów występujących w ekstraklasie i pierwszej lidze. Trener Polak obawiał się, czy zawodnicy wytrzymają kondycyjnie trudy turnieju, bo kilka dni wcześniej większość z nich uczestniczyła w wyczerpującym turniej w Elblągu. Chłopcy pokazali prawdziwy góralski charakter i we wspaniałym stylu zakończyli sezon 2010/11.

Najlepszym graczem w zespole UKS Piątka Nowy Targ wybrano Michała Kowalczuka. Tytuł MVP turnieju powędrował do Lukaša Kanturka z Pardubic.

UKS Piątka Nowy Targ - AZS WSGK Kutno 85:32 (25:10, 34:0, 11:10 15:12)
Punkty dla nowotarżan: Zwijacz 14, Trzciński 12, Derebas 12, Żmuda 10, Kowalczuk 9, Żegleń 8, z Balakowicz 6, Pierwoła 5 ( 1x3), M. Leja 3.

UKS Czarodzieje z Bielan – UKS Piątka Nowy Targ 43:62 (4:12, 9:18, 11:20, 19:12)
Punkty: Kowalczuk 14, Zwijacz 8, Derebas 8, Żmuda 8, Trzciński 7, M. Leja 4, Senio 4, Burdyn 3, Balakowicz 2.

WKS Śląsk Wrocław – UKS Piątka Nowy Targ 43:54 (15:11, 6:9, 12:18, 10:16)
Punkty: Kowalczuk 17, Derebas 15, Żegleń 7, Senio 6, Zwijacz 4, Żmuda 4, Trzciński 1.

UKS Piątka Nowy Targ – GKS Etmal Korsarz Gdańsk 53:50 (9:12, 15:13, 12:12, 17:13)
Punkty: ł Kowalczuk 20, Zwijacz 15, Derebas 8, Żegleń 6, Trzciński 2, Pierwoła 2.

UKS Piątka Nowy Targ - BK Pardubice 41:56 (17:14, 10:16, 15:16, 9:12)
Punkty: Derebas 13, Kowalczuk 10, Zwijacz 10, Senio 3, Pierwoła 3, Żegleń 2.

UKS Piątka Nowy Targ – MMKS Pierniki Toruń 57:20 (7:5, 16:5, 18:5, 16:5)
Punkty: Derebas 13, Trzciński 10, Zwijacz 8, Burdyn 7, Żegleń 4, Kowalczuk 4, Szymański 3 (1x3) , Żmuda 2, Pierwoła 2.

UKS Piątka: Mikołaj Leja, Michał Kowalczuk, Maksymilian Senio, Maciej Trzciński, Konrad Burdyn, Jan Żmuda, Daniel Żegleń, Szymon Szymański, Hubert Derebas, Arkadiusz Balakowicz, Jan Zwijacz, Kamil Pierwoła. Trener Wojciech Polak.

Klasyfikacja: 1 BK Pardubice, 2. UKS Piątka Nowy Targ, 3. WKS Śląsk Wrocław, 4. MMKS Pierniki Toruń, 5. GKS Etmal Korsarz Gdańsk, 6. UKS Czarodzieje z Bielan, 7. AZS WSGK Kutno.