17.06.2011 | Czytano: 1770

Weekendowe regaty na Czorsztynie

Klub Sportowy Wiaterni Nowy Targ zaprasza w sobotę i niedzielę – 18,19 czerwca 2011 r. wszystkich sympatyków i kibiców żeglarstwa regatowego do Frydmana nad Jezioro Czorsztyńskie. Odbędą się tam równolegle dwie największe żeglarskie imprezy sportowe, jakie będą rozegrane w tym sezonie na Podhalu.

Pierwszą z nich będą Ogólnopolskie Regaty o Puchar Starosty Powiatu Nowotarskiego w klasach: Optimist A, B, Cadet, Europa, 420, Laser 4,7. Atrakcją tych regat będzie możliwość obserwowania po raz pierwszy na tym akwenie ścigających się załóg dwuosobowych. Miejscem zawodów będzie przystań firmy „Stasia” oraz KS Wiaterni we Frydmanie. Otwarcie regat odbędzie się o godz. 11.00 natomiast start do pierwszego wyścigu regat w dniu 18.06.2011 r. nastąpi o godz. 11.30. Uroczyste zakończenie (wręczenie pucharów, dyplomów, upominków) będzie miało miejsce na scenie plenerowej obok boiska ZOR Frydman w niedziele o 15.30.

Równolegle (na osobnej trasie) zostaną rozegrane pod Patronatem Narodowego Stowarzyszenia Klasy Optimist Regaty Główne programu NIVEA Błękitne Żagle. NIVEA Błękitne Żagle to prekursorskie i unikalne przedsięwzięcie w skali światowej. Program skierowany jest do najmłodszych żeglarzy w wieku do 11 lat. Obejmuje on w tym roku 35 klubów żeglarskich, które otrzymują wsparcie finansowe oraz sprzęt sportowy. Program opiekuje się także kadrą narodową polskich Optimiściarzy - NIVEA Team Poland, która z sukcesami reprezentuje nasz kraj we wszystkich międzynarodowych zawodach najwyższej rangi sportowej. Główną ideą programu NIVEA Błękitne Żagle jest promowanie żeglarstwa, jako sposobu na aktywny wypoczynek dzieci i ich rodzin. Nacisk położony jest też na aspekt edukacyjny akcji, czyli wychowywanie dzieci poprzez sport, stymulujące ich prawidłowy rozwój psychofizyczny. Zawody te rozpoczną się od wyścigu o Błękitną Wstęgę Jeziora Czorsztyńskiego. W trakcie regat na przystani odbędą się zawody łucznicze, turniej piłki nożnej oraz inne przygotowane przez organizatora atrakcje dla najmłodzszych.

Klub Sportowy Wiaterni serdecznie zaprasza do kibicowania naszym zawodnikom wspieranym przez ZEW Niedzica S.A. i Enion Tauron, których liczna kadra będzie uczestniczyła w obydwu imprezach.

KS Wiaterni.

Komentarze

reklama