16.03.2009 | Czytano: 1925

Piąte miejsce Wojasa

Wojas Podhale, aktualny brązowy medalista mistrzostw Polski w hokeju na lodzie, w brydżu sportowym nie awansował do play off. Zajął piąte miejsce w drugiej lidze brydża sportowego.

Wojas ma dwie drużyny. O tej drugiej już informowaliśmy, występuje w trzeciej małopolskiej lidze. Przypomnijmy, że awansowała do grupy finałowej ( zespoły z miejsc 1-6). Mecze rozegra w najbliższym czasie. Natomiast rozgrywki drugoligowe dobiegły końca.

W drużynie Wojas grało dwóch arcymistrzów – Andrzej Lubojemski i Zbigniew Papierniak. Ten pierwszy zgromadził 6127 PKL, szósty w rankingu. Drugi „zebrał” 1250 „oczek”. Tytuł mistrza międzynarodowego posiadają pozostali gracze – Jacek Herman, Krzysztof Kleinrok, Tomasz Klutz, Kazimierz Latawiec, Jarosław Posłuszny i Edward Warząckowski.

Nowotarżanie w eliminacjach zajęli szóste miejsce i awansowali do turnieju finałowego, w którym zajęli piąte miejsce.