20.04.2011 | Czytano: 2062

Udana rywalizacja KS Luboń(+zdjęcia)

Nie zawsze „walka na dwóch frontach” musi zakończyć się porażką. Udowodnili to zawodnicy K.S. „Luboń” Skomielna Biała, którzy w niedzielę 17 kwietnia uczestniczyli w dwóch wyścigach MTB. Nomen omen 17 osobowa ekipa tego klubu udała się do Tarnowa na wyścig w Lasku Lipie inaugurującym cykl zawodów o Puchar Tarnowa MTB. W nieco mniejszym gronie, liczącym 8 zawodników pojawili się również na starcie V-ego Ogólnopolskiego Wyścigu Kolarskiego MTB o Puchar Ziemi Leżajskiej w Lesie Kopeckim koło Tarnogóry.

Już pierwsze starty w Tarnowie przyniosły znakomite rezultaty. W kategorii młodzików w pierwszej szóstce znalazło się aż 3 zawodników „Lubonia”. Bartosz Dziadkowiec ukończył wyścig na 3 lokacie, Dominik Burtan zameldował się na mecie na 5 miejscu a tuż za nim finiszował Michał Bal. Szymon Byk, dla którego był to pierwszy start w tym sezonie zakończył rywalizację na 13 miejscu a Jakub Kościelniak był 17.

W kategorii młodziczek klasą dla siebie była Kaja Karkula, które bezapelacyjnie zwyciężyła wyprzedzając drugą na mecie Alicję Garncarz ze Sprintu Jordanów o ponad 6 minut. Druga z reprezentantek K.S. „Luboń” zakończyła wyścig na 6 miejscu.

W wyścigu juniorów młodszych z dobrej strony pokazał się Jarosław Witkowski, który finiszował na 8 pozycji. Natomiast wśród juniorów znakomite 4 miejsce wywalczył Tomasz Bal, a Maciej Bielak zameldował się na mecie na 8 pozycji. Wśród orlików 10 lokatę wywalczył Paweł Wacławik.

W najstarszych kategoriach tzw. mastersach najlepiej spisał się Józef Rabski, który w silnie obsadzonej kategorii masters III uplasował się tuż za podium. W tej samej kategorii Tadeusz Wacławik był 11.

W gronie nieco młodszych zawodników tzn. masters II 15 lokatę wywalczył Bogusław Dziadkowiec a Marek Karkula był 17.

Równolegle z zawodami w Tarnowie toczyła się rywalizacja w Tarnogórze. I tam były powody do zadowolenia dla zawodników K.S. „Luboń” Skomielna Biała. Wprawdzie Monika Żur, w kategorii juniorek, musiała tym razem uznać wyższość dwóch innych zawodniczek jednak miejsce na 3 stopniu podium również nie jest do pogardzenia i pozwala zyskać kolejne punkty do klasyfikacji PZKol. Jeden stopień wyżej na podium stanęła Patrycja Lewandowska w wyścigu elity kobiet co dało jej równocześnie 1 miejsce w kategorii U23.

Kategoria juniorów młodszych zgromadziła na starcie ponad 70 zawodników, gdyż była to jednocześnie eliminacja Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży. W tak licznym gronie najlepiej poradził sobie Mateusz Filipiec, który zajmując 24 lokatę zapewnił sobie pierwszy punkt w eliminacja. Również 1 punkt zdobyła Agnieszka Bal, która była 20 w wyścigu juniorek młodszych. Pozostali zawodnicy uplasowali się poza punktowanymi miejscami. Na deser rozegrany został wyścig kategorii orlik + elita mężczyzn, w którym wystartował Jakub Surówka finiszując na 12 pozycji.