06.04.2011 | Czytano: 2462

Mocny Luboń(+zdjęcia)

W Sobótce nastąpiło otwarcie sezonu MTB. Kolarze górscy walczyli o Puchar Ślęży. Wśród uczestników nie zabrakło również kolarzy Lubonia Skomielna Biała.

- Sobótka przywitała uczestników niesprzyjającą aurą, która na szczęście z godziny na godzinę ulegała poprawie, by podczas ceremonii dekoracji zwycięzców uraczyć ich ciepłymi promieniami wiosennego słońca – mówi Marek Karkula.

Jego klub reprezentowało 14 zawodników, w różnych kategoriach wiekowych. Tym razem najwyżej sklasyfikowana została Kaja Karkula, która zdecydowanie wygrała wyścig młodziczek, wyprzedzając o ponad 45 sekund drugą na mecie Klaudię Cybulską z UKS Centrum Nowa Ruda. Podium uzupełniła Marta Lach z UKS Sokół Kęty.

Równolegle z wyścigiem młodziczek rywalizację toczyli młodzicy. Tutaj najlepiej z zawodników Lubonia spisał się Bartosz Dziadkowiec, który zameldował się na 10. miejscu. Jego klubowy kolega Michał Bal minął metę na 14. pozycji. O ogromnym pechu może mówić Dominik Burtan, który tuż po starcie zerwał łańcuch, co wykluczyło go z dalszej rywalizacji.

W kategorii juniorek młodszych wystartowały dwie zawodniczki Lubonia - Agnieszka Bal i Justyna Latawiec. Na starcie tej kategorii stanęło aż 20 zawodniczek, gdyż był to ostatni sprawdzian przed pierwszą eliminacją Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która rozegrana zostanie 17 kwietnia w Nowej Sarzynie. W tak licznym gronie świetnie spisała się Agnieszka Bal, która ukończyła wyścig na trzecim miejscu. Justyna Latawiec była 13.

Z tego samego powodu mocno obsadzony był również wyścig juniorów młodszych. Tutaj najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem ze Skomielnej Białej był Mateusz Filipiec, który niewiele zabrakło do najniższego stopnia podium. Wykręcił czwarty czas. Krystian Musielak był 19., a Piotr Pitek 23.

Borykająca się z kłopotami żołądkowymi Monika Żur, po walce z bólem i przeciwniczkami, ukończyła wyścig juniorek na drugiej pozycji, zdobywając pierwsze punkty do challangu PZKol. Zawodniczce życzymy szybkiego powrotu do zdrowia.

Na starcie wyścigu juniorów stanęło 30 zawodników z aktualnym mistrzem Polski Bartłomiejem Wawakiem z JBG 2 Professional MTB Team na czele. Mistrz nie pozostawił złudzeń, kto jest aktualnie najlepszy w Polsce. W tak doborowym gronie zawodnik Tomasz Bal zajął 21. miejsce co napawa optymizmem przed kolejnymi startami.

W wyścigu elity kobiet Patrycja Lewandowska ukończyła rywalizację na znakomitym trzecim miejscu ( pierwsza w gronie U23). - Widać, że jej dyspozycja, po ponad rocznej przerwie, zwyżkuje, co rozbudza apetyty na kolejne sukcesy – mówi Marek Karkula.

Na deser rozegrany został wyścig elity panów. Do rywalizacji w tej kategorii przystąpił Jakub Surówka, który na wyczerpującej fizycznie trasie wywalczył 17. miejsce.

Nie można także pominąć występu najmłodszej zawodniczki Lubonia Basi Buksa, która w wyścigu żaczek zajęła 5. miejsce.