12.03.2009 | Czytano: 1658

W ślady Ewy(+zdjecia)

W Centrum Rekreacyjno Sportowym w Łańcucie odbyły się mistrzostwa makroregionu południowego w karate kyokushin. Organizatorem imprezy był Rzeszowski Klub Sportów Walki "System".

W turnieju wzięło udział 160 zawodników z 38 ośrodków, w tym zawodnicy i zawodniczki nowotarskiego Stowarzyszenia „Yokozuna”, którzy trenują pod okiem wielkorotnej medalistki mistrzostw świata i Europy – Ewy Pawlikowskiej i Franciszka Kolasy. Nie wrócili z pustymi rękami.

Dawid Worwa zajął trzecie miejsce w konkurencji kata juniorów młodszych, natomiast w konkurencji kumite juniorów młodszych do 75 kg. uległ Adrianowi Kaczmarczyk z Jasła w walce o wejście do półfinału.

Michał Szczepaniec również był trzeci w konkurencji kumite juniorów młodszych do 70 kg, wygrywając walkę z Jakubem Karać z Leżajska, lecz oddał pole późniejszemu zwycięzcy mistrzostw Dariuszowi Zdybskiemu z Jasła.

Joanna Hebda wywalczyła srebrny medal w kategorii Kumite seniorek do 55 kg. W półfinale pokonała zawodniczkę z Krakowa Moniką Czechowską. Pierwsze miejsce wywalczyła Sylwia Kabała z Kielc.

Jan Walkosz w kategorii kumite seniorów starszych open (pow. 35 lat) przegrał w walce o półfinał z Janem Niemczykiem z Łańcuta.
Dodajmy jeszcze, ze w role arbitra wcieliła się Ewa Pawlikowska.