12.03.2009 | Czytano: 4870

Hulający Wiatr(+zdjęcia)

Powiatowe Centrum Kultury w Nowym Targu zorganizowało mistrzostwa ośrodka w unihokeju dziewcząt uczęszczających do szkół podstawowych. Na starcie stanęły tylko cztery ekipy, gdyż niektórzy zapomnieli ( z gminy), że taka impreza jest w kalendarzu.

Teraz mogą sobie pluć tylko w brodę, bo być może zaprzepaścili okazję na sukces. Zwycięsko z rywalizacji wyszedł ludźmierski Wiatr, który wprost zdeklasował rywali. W decydującym o pierwszym miejscu meczu pokonał nowotarską „jedenastkę” aż 9:1. Najlepszą zawodniczką turnieju wybrano Izabele Skibę z zwycięskiego teamu.

- Ludźmierz był zdecydowanie najlepszą drużyną, posiadającą w swoim składzie zawodniczki, które śmiało mogłyby grać w starszej grupie wiekowej – twierdzi Ryszard Kaczmarczyk, który doprowadził już wiele drużyn do mistrzostwa kraju. – Były silniejsze fizycznie, dobrze wyszkolone technicznie i poukładane. Widać, że nie pierwszy rok grają ze sobą. Moje dziewczyny wystraszyły się przeciwniczek i szybko straciły dwa gole. Awansowaliśmy dalej, choć przez przypadek, bo nie wszystkie drużyny startowały. Niemniej chwała za to zawodniczkom. W pozostałych meczach zagrały poprawianie, z tym, że poziom turnieju był niski. Zdecydowanie wybijał się Ludźmierz. Zasłużenie wygrał i jest niemal murowanym faworytem do mistrzostwa województwa.

- Mam szeroką kadrę – przyznaje trener zwycięskiej drużyny, Edward Pazdur. – Trenuje ponad 20 dziewcząt. Mamy małe problemy, bo nie mamy z kim grać. Ostatnio startowaliśmy w turnieju ogólnopolskim z…chłopakami. Z reguły tylko z nimi gramy. W mistrzostwach Polski nie startujemy, gdyż w ubiegłym roku wygraliśmy wszystkie mecze i nie miał kto nawet dyplomu wręczyć, nie mówię już o medalach czy pucharze. Dlatego w tym sezonie startujemy w wielu turniejach w kraju, na Słowacji i Czechach. Ten turniej był siódmym. Gramy dużo, bo przecież o to chodzi, by dziewczyny się ogrywały, zdobywały doświadczenie. Do niedawna nie mieliśmy gdzie trenować. W malej salce. Teraz mamy możliwość prowadzenia zajęć na dużej sali Gimnazjum w Ludźmierzu. To pomoże nam w doskonaleniu swoich umiejętności.

Wyniki:
SP 11 Nowy Targ – Ludźmierz 1:9
(0:5),
SP 2 Nowy Targ – SP 6 Nowy Targ 3:3 (3:2),
SP 11 – SP 2 11:0 (7:0),
Ludźmierz – SP 6 4:1 (4:0),
SP 11 – SP 6 4:0 (2:0),
Ludźmierz – SP 2 9:0 (6:0).


LP
DRUŻYNA
MECZE
PUNKTY
BRAMKI
1
Ludźmierz
3
6
22-2
2
SP 11
3
6
16-9
3
SP 6
3
1
4-11
4
SP 2
3
1
3-23



Wiatr Ludźmierz: Izabela Skiba, Dominika Hreśka, Ewelina Mrożek, Justyna Ulman, Karolina Jachymiak, Karolina Radecka, Katarzyna Truty, Kamila Podczerwińska, Anna Kos, Martyna Wilczek, Patrycja Kasprzak, Renata Lach, Monika Bryniarska, Ola Jachymiak, Joanna Ulman, Ewelina Łaba, Beata Pawlikowska. Trener Edward Pazdur.



SP 11 Nowy Targ: Natalia Sulka, Aleksandra Florek, Magdalena Mamak, Agata Szarek, Dagmara Dyrda, Patrycja Lasyk, Zuzanna Janik, Klaudia Sulka, Natalia Mroszczak. Trener Ryszard Kaczmarczyk.



SP 6 Nowy Targ: Wioletta Możdżeń, Maryla Draus, Aleksandra Burdyn, Patrycja Fryźlewicz, Sabina Mikołajczyk, Magdalena Gąsienica Szuber, Patrycja Pajerska, Karolina Węgrzyn, Natalia Serafińska, Jadwiga Czubernat, Paulina Worwa, Ksenia Słowakiewicz, Iwona Domanus. Trener Artur Kasperek.



SP 2 Nowy Targ: Kinga Piędel, Małgorzata Kałafut, Joanna Pluta, Anna Barańska, Magdalena Kubicz, Zuzanna Długopolska, Dominika Białoń, Magdalena Łojas, Adrianna Pytelewska, Joanna Jachymiak.

Tekst i zdjęcia Stefan Leśniowski

Komentarze









reklama