11.03.2009 | Czytano: 2365

Medalowe żniwo

UKS Podwilk rozpoczął sezon kolarski od mocnego uderzenia. Wrócił z workiem medali z mistrzostw Małopolski z wyścigów przełajowych. Odbyły się w Kętach. Obsada była bardzo mocna i rekordowa. Na starcie stanęło ponad 180 kolarzy.

- Jak na malutki klub to wypadliśmy rewelacyjnie – mówi Wiesław Czerniawski, z UKS Podwilk. – Zdobyliśmy siedem medali – trzy złote i cztery srebrne. Trasa była bardzo trudna i urozmaicona. Grząski, rozmoknięty teren po zimie dawał się we znaki kolarzom. Jechali przez krzaki, wały nad rzeką, dużo było szybkich skrętów, zjazdów i podjazdów. Tytuł mistrzowski sprzed roku w gronie juniorów obronił Mateusz Czerniawski. Wśród juniorek młodszych najszybsza była Alicja Pyrgies, która od dwóch tygodni jest naszą zawodniczką. Wcześniej jeździła w MTB Silesia Rybnik. To czołowa zawodniczka w kraju. Tuż za nią finiszowała Sabina Zamroźniak. Pojechały rewelacyjnie, przeszły wszystkie juniorki. Na najniższym stopniu podium stanęła Monika Żur (Luboń Skomielna Biała). Wśród młodziczek wywalczyliśmy kolejny złoty medal. Monika Rapacz okazała się najmocniejsza na trudnej trasie. Pokonała wszystkie juniorki i juniorki młodsze. To świadczy w jakim była gazie. Pojechała rewelacyjnie. Wyprzedziła Agnieszkę Ceremon (Luboń Skomielna Biała). W kategorii junior młodszy tytuł wicemistrzowski przypadł Dominikowi Czerniawskiemu. Przegrał „złoto” minimalnie z bardziej doświadczonym Beniaminem Demkowskim, byłym zawodnikiem Lubonia, a obecnie reprezentującym barwy Zatoru. Dominik wykazał ogromny hart ducha. Dorównuje umiejętnościami i wolą walki Beniaminowi. W lecie zapowiada się ostra rywalizacja między nimi. W gronie młodzików srebrny medal wywalczył Adrian Siarka. Świetne 9. miejsce wywalczył Jakub Zamroźniak, zwarzywszy, że wystąpił po chorobie i w doborowej stawce. Kolejne srebro dla Podwilka dorzucił startujący w orlikach Dawid Czerniawski.

Dodajmy, iż w tym ostatnim wyścigu na miejscach 4. i 5. sklasyfikowani zostali odpowiednio Jakub Surówka i Piotr Ceremon (obaj Luboń). Dwa medale w Kętach wywalczyli reprezentanci Kelly’s Team Nowy Targ. W zmaganiach seniorów na najniższym stopniu podium stanął Tomasz Ziembla. W kategorii masters pierwszym z Małopolan był nowy zawodnik w „stajni” Jana Blańdy - Dominik Oględziński. Wicemistrzowski tytuł wywalczył Andrzej Jabłoński, a „brąz” zawisł na szyi Tadeusza Wacławika (obaj Luboń).

Tydzień wcześniej przełajowcy z Podhala startowali w X Ogólnopolskim Wyścigu o Puchar Wójta Gminy Stryszów. W nim również wywalczyli miejsca na podium. Na najwyższym stanęła wśród młodziczek Agnieszka Bal (Lubań), wyprzedzając swoją koleżankę klubową Agnieszkę Ceremon i Moniką Rapacz (Podwilk). W juniorkach młodszych najszybciej trasę pokonała Alicja Pyrgies, a za nią finiszowały – Monika Żur i Sabina Zamroźniak. W juniorach triumfował Mateusz Czerniawski, trzecie w juniorach młodszych był Dominik Czerniawski, a w kategorii młodzik Adrian Siarka do mety dotarł na drugiej pozycji, tuz za nim finiszował Jakub Zamroźniak.

Stefan Leśniowski

Komentarze

reklama