15.02.2011 | Czytano: 1565

Medalowe żniwo na jednej desce

Blisko sto zawodniczek i zawodników rywalizowało na stokach Jaworzyny podczas trwającej w Krynicy-Zdroju Ogólnopolskiej Olimpiady Sportowej Młodzieży. Była to udana impreza dla przedstawicieli tego sportu na Podhalu. Zdobyli 15 medali – cztery złote, pięć srebrnych i sześć brązowych. Podhalańczycy zdominowali głownie zmagania w slalomie gigancie równoległym. Wywalczyli aż jedenaście medali. Tylko w jednym przypadku górali pogodził reprezentant stolicy.

Dziewięć medali ( cztery złote i tyleż brązowych oraz 1 srebrny) zawisło na szyjach zawodników i zawodniczek reprezentujących F2 Dawidek Team Zakopane. Kolekcjonerem „złota” został Andrzej Leśniakiewicz. Wygrał trzy konkurencje – snowboardcross, slalom gigant równoległy i kombinację. Na trudnej, wymagającej sporego zaawansowania technicznego trasie, zakopiańczyk radził sobie wyśmienicie.

Czwarty najszlachetniejszy kruszec zdobyła Aleksandra Wiesiołek. Była najszybsza w slalomie gigancie równoległym. Trzy medale – jeden srebrny i dwa w kolorze brązowym „wyślizgał” Maciej Guziak. Srebrny krążek wręczono mu po slalomie równoległym, a brązowe po snowboardcrossie i kombinacji. Ostatni medal dla F2 Dawidek Team zdobyła Dominika Mus w slalomie równoległym. Był to medal wylany z brązu.

Klub ten w OOM zajął w punktacji klubowej drugie miejsce, z dorobkiem 168 punktów. Przegrał rywalizację z Ski Test Kraków (235, 8667 pkt). Na trzecim miejscu uplasował się AZS Zakopane (124,0333 pkt), któremu w dorobku zabrakło medalu z najszlachetniejszego kruszcu. Zdobycze „akademików” to cztery „srebra” i dwa medale w kolorze brązowym.

Dwa medale, każdy w innym kolorze, wywalczyła Natalia Ficek. Druga była w snowboardcrossie, a trzecia z kombinacji w juniorach. Nowotarżanka Karolina Słowakiewcz była druga w slalomie gigancie równoległym, podobnie jak Maciej Hańczewski, a w kategorii junior młodszy Katarzyna Bachulska i Oskar Kwiatkowski.