13.02.2011 | Czytano: 2745

Baraż na wyciagnięcie ręki(+zdjęcia)

Pierwszoligowe tenisistki nowotarskich Gorców pokonały Skrzyszów 9:1, a ponieważ Moszczenica dość niespodziewanie uległa łodziankom, to podopiecznie Tomka Klaga i jego imiennika Kowalczyka są coraz bliżej zajęcia drugiego miejsca premiowanego grą w barażach o powrót do ekstraklasy.

- Mecz był bez historii –twierdzi kierownik drużyny, Piotr Głąbiński. – Dziewczyny zagrały skutecznie i bardzo dojrzale. W poszczególnych setach były różne momenty, ale nawet z największej opresji potrafiły wyjść obronną ręką. Oddaliśmy jeden punkt gospodyniom w grze deblowej. Paulina Kowalczyk i Małgorzata Kalawa nie poradziły sobie z reprezentantką Polski młodzików Katarzyną Galus i Jolantą Szatko Nowak, która gra niewygodną okładziną na backhandzie.

Wielokrotna mistrzyni i reprezentantka kraju Jolanta Szatko Nowak nie miała zbyt wiele do powiedzenia z młodszymi Paulinami – Krużel i Kowalczyk. Ugrała zaledwie po jednym secie. Z Kowalczyk w dwóch ostatnich setach ugrała tylko dziesięć piłeczek. Zacięty opór stawiała nowotarżance w drugim secie, który przegrała na przewagi (12:14). Szatko chyba załamała się niepowodzeniami, bo nazajutrz nie przyjechała do stolicy Podhala, by zmagać się o indywidualne mistrzostwo Małopolski. To niepodobne do pani Jolanty. Ona takich imprez nie opuszczała i dba o szczegóły. A to jej reklama przeszkadza, a to...

Nowotarżanki, oprócz przegranej podwójnej partii, gospodyniom oddały tylko trzy sety. To świadczy, iż zmierzyły się dwie drużyny z dwóch różnych „półek”.

KS Bronowianka Kraków II - JKTS Jastrzębie 9:1,
KKTS Krosno - KU AZS AJD Częstochowa 3:7.

Lider za mocny
Męska drużyna Gorców nie sprostała liderowi drugiej ligi tenisa stołowego. Górale zdołali urwać tylko dwa punkty Strzelcowi.

O dużą niespodziankę postarał się Tomasz Klocek, który wygrał po pięciosetowym boju z Krzysztofem Niemcem. Niemiec w pierwszym secie prowadził już 6:2 i zapewne pomyślał, że spacerkiem dokończy partię. Nic bardziej złudnego. Klocek w tym secie nie oddał już żadnego punktu i zezłościł rywala do tego stopnia, że w kolejnej partii pierwszy punkt zdobył dopiero przy stanie 10:0. W sumie w drugim i trzecim secie nowotarżanin zdobył cztery punkty. Czy ktoś mógł się spodziewać, że nowotarżanin wygra dwa kolejne sety? A jednak! Pokonał Niemca do 5 i 8, który był ogromnie zdziwiony.

Drugi punkcik dla Gorców wywalczył Marek Mozdyniewicz. Stoczył dramatyczny pojedynek. Przegrywał już 0:2, ale trzy kolejne sety rozstrzygnął na swoją korzyść. W ostatniej partii prowadził 6:2, ale dał się doścignąć (8:8). Końcówka seta należała do niego. Wygrał trzy piłeczki, a rywal tylko jedną.

- Przewaga lidera była ewidentna – mówi trener Gorców, Tomasz Kowalczyk. –Widać było ogranie zawodników z Frysztaka, bo to tenisiści, którzy otarli się o pierwszą ligę. Doświadczenie i umiejętności mojej drużyny są za małe, by mogła podjąć równorzędną walkę.

KS Gorce Nowy Targ - GMKS Strzelec I Frysztak 2:8
Marek Mozdyniewicz - Damian Wojdyła 0:3,
Mikołaj Kierski - Sebastian Lubaś 0:3,
Marek Mozdyniewicz - Sebastian Lubaś 3:2,
Mikołaj Kierski - Damian Wojdyła 1:3,
Tomasz Klocek - Krzysztof Niemiec 3:2,
Jakub Czyszczoń - Tomasz Jurkiewicz 0:3,
Tomasz Klocek - Tomasz Jurkiewicz 0:3,