21.12.2010 | Czytano: 3050

Przetoczył się walec (+zdjęcia)

Dwa zespoły liczyły się w walce o miano najlepszej drużyny w powiecie nowotarskim w koszykarskiej Licealiadzie – I LO i Zespół Szkół Ekonomicznych z Nowego Targu. Walka w mistrzostwach ośrodka była zażarta, a losy rozstrzygnęły się dopiero w końcówce. Również tym razem liczono na wielkie emocje.

Zawiodły jednak ekonomistki, które tylko w pierwszej kwarcie stoczyły wyrównany bój. Prowadziły nawet 9:6, ale w końcówce odsłony oddały prowadzenie ( 9:10) i już do końca meczu go nie odzyskały. „Niepełnosprawna” Perhon, która doznała kontuzji stopy, pomagała koleżankom, ale te nie były w stanie zatrzymać podopiecznych Wojciecha Tischnera. Szczególnie pierwsza jego piątka niczym walec rozjechała przeciwniczki. Ich zagrania cieszyło oko. Piłka była im posłuszna, nie popełniały prostych błędów, ze swobodą rozgrywały akcje, wszystko widziały na boisku, były rzuty za trzy i czapy. Na desce dominowała Gruszczyńska, kapitalnie piłkę rozgrywała Nykaza (wybrana najlepszą zawodniczką zespołu), a Leśnicka i Żegleń siały popłoch w strefie podkoszowej. Z drugiej strony ciężar gry na swoje barki próbowała wziąć Krzysztofiak i Jeżewska, ale osamotnione nie wiele mogły zdziałać. Ta ostania została wybrana najlepszą zawodniczką swojego teamu.

Wojciech Tischner dysponował tylko jedną piątką, która była postrachem rywalek, zmienniczki już tak nie straszyły. Przekonaliśmy się o tym w czwartej kwarcie z Ekonomikiem, a szczególnie w pierwszej i trzeciej ćwiartce z Jabłonką, najsłabszym zespołem turnieju. Wojciech Tischner dał szanse wykazania się wszystkim dziewczynom, które miał do dyspozycji. Przegrały pierwszą kwartę z Jabłonką 4:10. Jego gwiazdy szybko odrobiły straty i do przerwy wyprowadziły zespół na prowadzenie, ale już po trzeciej odsłonie był remis 21:21. Żeby ratować wynik Wojciech Tischner został zmuszony dokończyć zawody swoimi najlepszymi zawodniczkami. Krótkie krycie spowodowało, że punktowa różnica w oczach się powiększała. Przeciwniczki zdołały tylko raz przedziurawić kosz.

Koszykarki z Jabłonki rozpoczęły zmagania od wysokiej przegranej z Ekonomikiem. Przez dwie kwarty nie zdobyły ani jednego punktu. Dopiero w trzeciej kwarcie po raz pierwszy trafiły do kosza, a na początku czwartej ćwiartki wykorzystały rozluźnienie w szeregach nowotarżanek i nawet prowadziły 6:3. Nie zdołały jej jednak wygrać, bo Krzysztofiak i spółka na to nie pozwoliły.