21.12.2010 | Czytano: 1613

Bagatela, 240 punktów FIS!

19 – letnia nowotarżanka, Aleksandra Król zwyciężyła w snowboardowych zawodach FIS w Szwajcarii. Zdobywając, bagatela 240 punktów FIS! To jeden z lepszych wyników w ostatnich latach polskiego snowboardu alpejskiego.

Zawody rozegrane zostały w szwjacarskiej miejscowości Samnaun. Aleksandra Król po raz pierwszy w karierze międzynarodowej w mocno obsadzonych zawodach w slalomie równoległym wywalczyła pierwsze miejsce, inkasując 240 punktów FIS. Po eliminacjach Król była czwarta. Dwa równe przejazdy zapewniły nowotarżance wejście do ścisłej czwórki zawodów. Na jej drodze w walce o wejście do ścisłego finału stanęła jedna z najlepszych zawodniczek szwajcarskich, Stefania Mueller. Szwajcarka w przeszłości wygrywała z Król w zawodach o Puchar Europy, ale tym razem dwukrotnie musiała uznać wyższość nowotarżanki.

W finałowym biegu Aleksandra Król zmierzyła się z byłą mistrzynią świata juniorek oraz dwunastą zawodniczką mistrzostw świata seniorów, czternastą zawodniczką rankingu Pucharu Świata Hilde Katrine Engeli z Norwegii. Doskonały start, pewna agresywna jazda zapewniły Król najwyższe miejsce na podium. Ten wynik napawa optymizmem przed zbliżającymi się mistrzostwami świata seniorów, które 19 stycznia odbędą się w hiszpańskiej Lamolinie.