30.11.2010 | Czytano: 2474

Dobry występ UKS Świt Adecco

W kolejnych meczach rundy rewanżowej MLMMł piłkarze ręczni UKS Świtu Adecco Szaflary dobrze zaprezentowali się w Krakowie w spotkaniach z Kusym. Pierwszy mecz młodzi szczypiorniści z Szaflar z drugim zespołem Kusego wygrali, drugie spotkanie z pierwszą drużyną krakowian Podhalanie przegrali, ale nieznacznie.

Na dwumecz do Krakowa UKS Świt pojechał poważnie osłabiony z powodu choroby kliku podstawowych zawodników. Pierwsze spotkanie z drugim zespołem Kusego Podhalanie wygrali pewnie 23-14 (11-10) chociaż do przerwy nasz zespół prowadził tylko jedną bramką. Po zmianie stron doskonała współpraca Wojciecha Hajnosa z Dawidem Magierą zaowocowała gradem bramek i nasz zespół, który w tym meczu był faworytem wygrał. W drugim spotkaniu pierwsze 30 minut, w których drużyny obligatoryjnie grają systemem krycia „każdy swego” należała zdecydowanie do pierwszej drużyny Kusego. Krakowscy szczypiorniści wykorzystując lepsze warunki fizyczne wygrywali pojedynki „jeden na jeden” i w pierwszej odsłonie spotkania prowadzili 14-7. Dał się też odczuć w tym meczu brak pierwszego bramkarza Świtu Andrzeja Długosza, którego zmogła choroba. Zawodnicy Kusego szczególnie pieczołowicie kryli najlepszego strzelca Szaflar Wojciecha Hajnosa. Skorzystał z tego nieco Bartłomiej Kalata, który we współpracy z Mateuszem Bienkiem zdobył w tej połowie cztery bramki z wejść z lewego skrzydła. W drugiej odsłonie meczu, gdy już nie obowiązywał system krycia „każdy swego” nasza drużyna pokazała niezłe umiejętności techniczne i ta część gry zakończyła się wygraną Podhalan 7-5 ale w całym meczu zwyciężyli krakowianie 19-14.

drużyna UKS Świt Adecco Szaflary (zielone koszulki) przed meczem z innym krakowskim zespołem Krakusem I

Kusy Kraków II – UKS ŚWIT Adecco Szaflary 14-23 (10-11)
Bramki dla Świtu: Magiera 7, Hajnos 7, Kalata 4, Bieniek 4, Fornal.

Kusy I Kraków – UKS ŚWIT Adecco Szaflary 19-14 (14-7)
Bramki dla Świtu: Kalata 4, Hajnos 4, Magiera 3, Bieniek, Strama, Fornal.

UKS ŚSIT Adecco Szaflary: Szymon Wilczek – Mateusz Bieniek, Szymon Chudoba, Kamil Dziedzina, Kamil Fornal, Andrzej Galica, Wojciech Hajnos, Bartłomiej Kalata, Dawid Leśnicki, Dawid Magiera, Mariusz Mida, Jan Strama.