11.11.2010 | Czytano: 1578

Zakopiańscy judocy na Święto Niepodległości

Zakopiańscy judocy z klubu ZJK Yamabushi uczcili Święto Niepodległości startem w IX Międzynarodowym Turnieju w Jedliczach koło Krosna. Skromna, bo tylko czteroosobowa ekipa zakopiańczyków rywalizowała w gronie ponad 300 zawodników z Ukrainy, Słowacji, Węgier Rumunii oraz Polski.

Trójka z nich stanęła na podium. Najwyżej sklasyfikowany został Mateusz Kuczyński, który w wadze do 73 kg juniorów zajął 2 miejsce. W kategorii młodzików w wadze do 38 kg na najniższym stopniu podium stanął Kamil Banachowicz. Także 3 miejsce w wadze do 45 kg w kategorii dzieci zajął Krystian Kluś. Tylko Stanisławowi Cukrowi nie udało się na tych zawodach zdobyć medalu, ale to pracowity zawodnik i zapewne jeszcze osiągnie znaczące sukcesy. Z powodu kontuzji w Jedliczach nie mogli wystartować Jan Styrczula i Grzegorz Słodyczka, bo dorobek medalowy ZJK Yamabushi prawdopodobnie były większy.

podium juniorów kategorii 73 kg na IX Międzynarodowym Turnieju Judo z okazji Święta Niepodległości na drugim stopniu podium Mateusz Kuczyński