25.02.2009 | Czytano: 1460

Medalowy dzień

Polska ekipa biorąca udział w 24. Zimowej Uniwersjadzie w Harbinie zdobyła kolejne pięć medali, powiększając dorobek do dziewięciu medali.
Drugi srebrny medal wywalczył Konrad Niedźwiedzki ponadto brązowe krążki zawisły na szyjach: Luizy Złotkowskiej, Karoliny Sztokfisz, Katarzyny Karasińskiej i Agnieszki Grzybek.

W łyżwiarstwie szybkim po raz drugi na podium w Harbinie stanęli zawodnicy zakopiańskiego AZS. Konrad Niedźwiedzki był drugi w wyścigu na 1500 m, a Luiza Złotkowska trzecia na 5000 m.

Brązowy medal w snowboardowym slalomie gigancie równoległym zdobyła Karolina Sztokfisz. W decydującym o brązowym medalu przejeździe Sztokfisz pokonała w Harbinie Austriaczkę Andreę Minarik, której rodaczka Anja Pugl wygrała w finale z Japonką Shohko Miyatake.

Brązowy medal w slalomie gigancie w narciarstwie alpejskim wywalczyła Katarzyna Karasińska. W czołówce slalomu giganta uplasowały się jeszcze dwie Polki - na szóstej pozycji Barbara Stachoń Tutoń i na dziesiątej Magdalena Pasko.

W biathlonie ekipa żeńska została wzmocniona przez uczestniczki niedawnych mistrzostw świata, co od razu przyniosło sukces. Na trzeciej pozycji rywalizację w sprincie ukończyła Agnieszka Grzybek. W czołowej dziesiątce uplasowały się jeszcze trzy Polki. Tuż za Grzybek finiszowała Krystyna Pałka, na szóstej pozycji Magdalena Nykiel i na siódmej Paulina Bobak. Trzynasta była Weronika Nowakowska.