14.10.2010 | Czytano: 2670

Leja i Jarząbek mistrzami Polski

Krzysztof Leja z AZS Zakopane i Dawid Jarząbek z Wisły Zakopane wywalczyli tytuły mistrzów Polski Uczniowskich Klubów Sportowych. Letnie mistrzostwa Poldki w skokach narciarskich i kombinacji norweskiej zostały rozegrana w Szczyrku.

Krzysztof Leja reprezentujący na zawodach UKS Sołtysianie Stare Bystre wygrał rywalizację skoczków w kategorii junior C. Na obiekcie o punkcie normatywnym HS-77 uzyskał w obu seriach właśnie po 77 metrów. Drugi w rywalizacji tej kategorii był kolega klubowy Lei Bartosz Gąsienica Laskowy. Brązowy medal wywalczył Michał Milcznowski reprezentujący Zagórski TS Zakucie, ale uczący się w SMS Szczyrk. Tylko o jeden punkt z Milczanowskiem walkę o brązowy medal przegrał Kamil Gałysa z AZS Zakopane.

Dawid Jarząbek z nr 1 na piersi wywalczył tytuły mistrzów Polski UKS-ow w skokach i kombinacji norweskiej

Drugi z Podhalańskich mistrzów Polski UKS-ów Dawid Jarząbek wygrał kategorię juniorów D na tej samej skoczni. Jarząbek oddał dwa bardzo dobre i równe skoki i wyprzedził znacznie swego najgroźniejszego krajowego rywala w tej kategorii Antoniego Juroszka z Wisły Ustronianki. Trzeba dodać, że Dawid Jarząbek jest urodzony w 1999 roku i mógł startować w młodszej kategorii, ale jego tata a zarazem trener Józef Jarząbek w ważniejszych konkursach zgłasza go do rywalizacji ze starszymi zawodnikami. Jego najgroźniejszy rywal jest o dwa lata starszy. Z naszych podhalańskich skoczków na 3 miejscu uplasował się Krystian Kołodziej z AZS Zakopane. W pierwszej szóstce byli też Paweł Gut i Daniel Mąka z Porońca Poronin i Daniel Okas z Wisły Zakopane. Młodszy brat Daniela Okasa Paul wywalczył srebrny medal w kategorii juniorów E. Bracia Okasowie synowie Polaka i Finki urodzili się w Finlandii i mieszkają tam w Lahtii. Mimo namowy ze strony fińskiej federacji zdecydowali się reprezentować barwy Polski. Paweł Okas tylko o 0,1 punktu przegrał rywalizację o pierwsze miejsce z Bartoszem Czyżem z Wisły Ustronianki. Z naszych zawodników 5 miejsce w konkursie skoków w tej kategorii zajął Damian Skupień. Poza złotym medalem w skokach Dawid Jarząbek wywalczył także złoty krążek w kombinacji norweskiej. Nie dał rywalom żadnych szans był najlepszy także w biegu. O ile w skokach naszym zawodnikom poszło bardzo dobrze to w kombinacji norweskiej poza Jarząbkiem medal brązowy zdobył jeszcze tylko Krystian Kołodziej. W pierwszych szóstkach uplasowali się Michał Pytel, Krzysztof Dziadoń i Daniel Mąka.

Krzysztof Leja mistrz Polski UKS-ów w kategorii juniorów C

Wyniki. Skoki. HS-44. Junior E: 1. Bartosz Czyż UKS Centrum Wisła/Wisła Ustronianka 242,5 (42, 43), 2. Paweł Okas (UKS Chochołów/Wisła Zakopane) 242,4 (42,5, 42), 3. Kacper Konior (UKS Orzeł Wilkowice/Klimczok Bystra) 240,8 (41,5, 42,5), 5. Damian Skupień (UKS Błękitni Bańska Wyżna/Wisła Zakopane) 226,7 (39,5, 41,5).

HS-77. Junior D: 1. Dawid Jarząbek (UKS Błękitni/Wisła Zakopane) 236,3 (73,5, 70,5), 2. Antoni Juroszek (UKS Centrum/Wisła Ustronianka) 219,6 (71, 67), 3. Krystian Kołodziej (AZS Zakopane) 209,3 (64, 70), 4. Paweł Gut (Poroniec Poronin) 183,6 (63, 62,5), 5. Daniel Okas (UKS Chochołów/Wisła Zakopane) 180,1 (60, 63), 6. Daniel Mąka (Poroniec) 177,2 (61,5, 62).

Junior C: 1. Leja Krzysztof (UKS Sołtysianie Stare Bystre/AZS Zakopane) 264,3 (77, 77), 2. Bartosz Gąsienica Laskowy (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 242,3 (72, 74,5), 3. Michał Milczanowski (Zagórski TS Zakucie/SMS Szczyrk)237,1 (71,5, 74), 4. Kamil Gałysa (AZS Zakopane/SMS Zakopane) 235,1 (72, 73,5), 5. Michał Pytel (UKS Chochołów/Wisła Zakopane) 235,2 (73, 70,5).

Kombinacja norweska. Junior E dystans 2,5 km: 1. Kacper Konior 7,56,0, 2. Bartosz Czyż +11,0, 3. Paweł Wąsek LKS Olimpia Goleszów) +17,0, 7. Damian Skupień +43,0.

Junior D dystans 3,4 km: 1. Dawid Jarząbek 12,57,0, 2. Antoni Juroszek +21,0, 3. Krystian Kołodziej +1.32,0, 6. Daniel Mąka +3.16,0, 7. Paweł Gut +3.21,0.

Junior C dystans 4,8 km: 1. Michał Milcznowski 19,04,0, 2. Kacper Kupczak UKS Węgierska Górka/Sokół Szczyrk) +56,0, 3. Jakub Wolny (UKS Orzeł Wilkowice/Klimczok Bystra) +1.09,0, 4. Michał Pytel +1.16,0, 5. Krzysztof Dziadoń (UKS Chochołów/Wisła Zakopane) 1.30,0, 7. Kamil Gałysa +1.57,0.