04.10.2010 | Czytano: 3243

Gimnazjum z Białego Dunajca mistrzem

Koszykarze Gimnazjum nr 1 z Białego Dunajca zdobyli mistrzostwo powiatu tatrzańskiego. W finałowym turnieju, który został rozegrany właśnie w hali sportowej w Białym Dunajcu pokonali Gimnazjum nr 1 z Zakopanego i Gimnazjum z Nowego Bystrego. W eliminacjach późniejsi zwycięzcy natrafili na twardy i zacięty drużyny z Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane.

Ostatecznie gospodarze finałowego turnieju poradzili sobie z GMS w eliminacjach jak później w finale z Gimnazjum nr 1 z Zakopanego, chociaż nieznacznie, bo wygrali tylko 10-6. Gimnazjaliści z Białego Dunajca będą reprezentować powiat tatrzański w turnieju strefowym.
Wyniki. Eliminacje.

Grypa A:
Gimnazjum nr 1 Zakopane – Gimnazjum Poronin 15-13 (5-7),
Gimnazjum nr 1 Zakopane – Gimnazjum nr 2 Zakopane 15-7 (9-3),
Gimnazjum nr 2 Zakopane – Gimnazjum Poronin 5-13 (4-7).

Awans Gimnazjum nr 1 Zakopane.

Grupa B:
Gimnazjum Murzasichle – Gimnazjum nr 1 Biały Dunajec 8-20 (3-7),
Gimnazjum Murzasichle – Gimnazjum Mistrzostwa Sportowego Zakopane 9-27 (5-15),
Gimnazjum nr 1 Biały Dunajec – GMS Zakopane 23-16 (8-4).

Awans Gimnazjum nr 1 Biały Dunajec.

Grupa C:
Gimnazjum Nowe Bystre – Gimnazjum nr 3 Zakopane 10-4 (5-0),
Gimnazjum Nowe Bystre – Gimnazjum Zespołu Szkół Ogólnokształcących Zakopane 16-2 (6-2),
Gimnazjum nr 3 Zakopane – Gimnazjum ZSO 9-4 (9-0).

Awans Gimnazjum Nowe Bystre.

Finał.
Gimnazjum nr 1 Zakopane – Gimnazjum Biały Dunajec 6-10
(2-4). Punkty: Sobański 6, Sieczka 2, Jasion 2 – Gut 2, Hagowski 2, Kasperek 2.
Gimnazjum nr 1 Biały Dunajec – Gimnazjum Nowe Bystre 25-6 (11-6). Punkty: Sobański 13, Jasion 5, Rzepka 3, Dżoku 2, Sieczka 2 – Proszek 4, Michniak 2.
Gimnazjum Nowe Bystre – Gimnazjum nr 1 Zakopane 13-18 (10-10). Punkty: Stopka 6, Przeklasa 5, Stoch 3, Hagowski 2, Kasperek 2 – Kois 6, Toczek 5, Gruszka 2.

1. G. nr 1 Biały Dunajec - 4 (35-12)
2. G. nr 1 Zakopane - 3 (24-23)
3. G. Nowe Bystre - 0 (19-43)