22.09.2010 | Czytano: 1669

Styrczula mistrzem województwa młodzików

Judoka ZJK Yamabushi Zakopane Jan Styrczula został mistrzem województwa małopolskiego młodzików kategorii do 90 kg. Zawody w miniony weekend zostały rozegrane w Wolbromiu.

Chociaż w Wolbromiu zabrakło na starcie zawodników z kilku małopolskich klubów to poziom podnieśli reprezentanci Węgier i judocy z Kielc. Poza zwycięstwem Styrczuli na podium stanęli także Stanisław Cukier w wadze do 46 kg i Grzegorz Słodyczka w wadze do 66 kg. Obaj zajęli drugie miejsca. Kolejne zawody judocy ZJK Yamabushi rozegrają już u siebie, bowiem 9 października w Zakopiańskim Centrum Edukacji (dawne Technikum Tkactwa Artystycznego) odbędzie się wielki międzynarodowy turniej judo juniorów i młodzików. W poprzednich latach startowało w nim po 200 i więcej zawodników z Polski i wielu ekip zagranicznych. Organizatorzy zapraszają sympatyków judo do obejrzenia tej imprezy.

zawodnicy ZJK Yamabushi z trenerem Tadeuszem Kuczyńskim na mistrzostwach województwa małopolskiego w Wolbromiu