15.09.2010 | Czytano: 2658

Trzy puchary górali na wodzie

W Znamirowicach odbyły się regaty o Puchar Ziemi Sądeckiej, który były równocześnie eliminacjami kadry wojewódzkiej młodzików na 2011 rok. Na starcie stanęło 51 zawodników z siedmiu małopolskich klubów oraz ze Śląska i Podkarpacia. Wśród nich znaleźli się młodzi żeglarze w Podhala, wspierani przez ZEW Niedzica S.A.

Monika Brzyzek, Ania Stanaszek, Ania Petryla, Charles Dundon, Maksymilian Habieda, Daniel Legutko, Michał Tarasek, Kacper Sawicki, Błażej Szewczyk – to ekipa, która spisała się rewelacyjnie. Z dziewięciu miejsc medalowych w trzech kategoriach wiekowych, trzy puchary (najwięcej ze wszystkich startujących klubów) zdobyli zawodnicy KS Wiaterni! Złoto zawisło na szyi Maksymiliana Habiedy, krążek w kolorze srebrnym Michał Tarasek (obydwaj w kategorii do lat 15), a na najniższym stopniu podium stanęła Monika Brzyzek (kategoria dziewcząt do lat 13). Ania Petryla była sklasfikowana została na piątej pozycji, Ania Stanaszek ukończyła regaty zamykając pierwszą dziesiątkę, Daniel Legutko był ósmy, Kacper Sawicki - 15, Błażej Szewczyk – 17 i Charles Dundon - 19.

Osiągnięcia mają swoją wartość, bo rozgrywane przy słabym wietrze. W jedynym rozegranym wyścigu sukces mogli odnieść tylko najlepiej przygotowani i skoncentrowani zawodnicy.