16.07.2010 | Czytano: 1314

Medale góralek w MP

W Sosnówce odbyły się Górskie Mistrzostwa Polski na szosie. Startowała cała czołówka specjalistów MTB. Wśród nich nie zabrakło także zawodniczek z Podhala. Szczególnie pojedynek Pauli Goryckiej, wychowanki Sprintu Jordanów z wicemistrzynią olimpijską Mają Włoszczowską był niezwykle ekscytujący.

Mistrzostwa rozgrywane były na trasie Sosnówka – Borowice – Przesieka - Podgórzyn, gdzie runda liczyła 14,5 km z jednym długim podjazdem. Na ostatniej z pięciu rund, jakie do przejechania miały kobiety, Włoszczowska wraz Paulą Gorycką oraz Pauliną Brzeźną (Red Sun Cycling Team) odjechały od reszty stawki, a potem na solową akcję zdecydowała się Gorycka. Nie udało jej się umknąć Włoszczowskiej, która na ostatnim podjeździe dołączyła do Pauli i w końcówce ograła młodszą koleżankę, która jednak zdobyła złoty medal w kategorii do lat 23. Na najniższym stopniu podium stanęła Brzeźna, a piąte miejsce przypadło pochodzącej z Bukowiny Tatrzańskiej Katarzynie Solus Miśkowicz. Czas jaki wykręciła dał jej srebrny medal w kategorii do 23 lat.

W kategorii juniorek, które do pokonania miały 53,5 km (4 rundy) triumfowała Monika Żur (KS Luboń Skomielna Biała), która o prawie trzy minuty wyprzedziła Monikę Kopińską (LKK Styropol Warmia Biskupiec).

Wśród juniorek młodszych na starcie stanęła zawodniczka UKS Podwilk, Sabina Zamroźniak. Nie specjalizuje się w wyścigach na szosie, ale w bardzo mocnej konkurencji (startowało 70 zawodniczek) zajęła dwudzieste miejsce. Obecnie przebywa na zgrupowaniu kadry w Wałbrzychu i weźmie udział w czempionacie kraju. Najlepszą juniorką młodsza okazała się Katarzyna Kirschenstein (KK Aljot Kenda Ziemia Darłowska).