21.06.2010 | Czytano: 3653

Sukcesy na macie

W Nowym Targu odbył się VIII Młodzieżowy Turniej Karate Kyokushin. Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Sportowe Karate Yokozuna w Nowym Targu reprezentowane przez sensei Ewę Pawlikowską (3 Dan) oraz sensei Franciszka Kolasę (1Dan). W turnieju wzięło udział 129 zawodników z 6 ośrodków - Zakopane, Kraków, Limanowa, Nowy Sącz, Stary Sącz i Nowy Targ. Sędzią głównym zawodów był sensei Andrzej Krawontka (4 Dan).

Zawodnicy startowali w konkurencji kata, kumite lekki kontakt oraz seniorzy kumite ful kontakt. Yokozunę reprezentowało 22 zawodników, którzy zaprezentowali wysoki poziom, a w kata konkurencja była ogromna.
Bardzo dobrze spisała się Karolina Gucwa, która była najlepsza w kata kadetek . Jej wyczyn skopiował Kacper Kowalski w kumite lekki kontakt młodzików do 45 kg, pokonując w finale faworyta Mateusza Pucha z Limanowej. Kacper wywalczył piąte miejsce w kata kadetów. Na najwyższym stopniu podium stanął również Michał Mądry w kategorii junior młodszy w wadze do 60 kg, a w kata uplasował się tuż za podium na czwartej pozycji. Joanna Hebda okazała się bezkonkurencyjna w seniorkach kumite ful kontakt.
Na drugich miejscach uplasowali się: Maksymilian Rapacz w kata chłopców, Marian Krasowski w kumite lekki kontakt kadetów w wadze powyżej 55 kg i Michał Szczepaniec w kata juniorów młodszych.

Na najniższym stopniu podium stawali: Michał Szczepaniec w kumite juniorów młodszych do 70 kg, Hubert Gromczak w kata młodzików, Alan Baraniak w kumite lekki kontakt kadetów open i Jan Walkosz w kategorii seniorów starszych plus 35 lat open. Alan Baraniak był czwarty w kata kadetów.

Podczas turnieju zawodnicy mogli spróbować tradycyjnych lodów nowotarskich ufundowanych przez Cukiernię - Lodziarnię Andrzeja Jarkiewicza. Zwycięzcy otrzymali puchary, medale, dyplomy oraz koszulki z turnieju. Sponsorami byli: Urząd Miasta Nowy Targ, Zbigniew Steskal i Ryszard Steskal. Otwarcia turnieju dokonał Tadeusz Japoł, przewodniczący Rady Sportu.