16.05.2010 | Czytano: 1394

Mistrz pokonany (+zdjęcia)

Jeszcze w połowie trzeciej kwarty nic nie wskazywało na to, że świeżo upieczonym mistrz Małopolski w koszykówce chłopców - Regis Wieliczka ( na trzy kolejki przed końcem ligi) - dozna porażki. Prowadził różnicą 20 punktów i... wtedy rozpoczęła się pasjonującą pogoń nowotarżan. Kibice i zawodnicy oglądali ją na stojąco, z wypiekami na twarzach. Uwieńczona została sukcesem.

Takich walecznych i konsekwentnie grających nowotarżan zawsze chcielibyśmy widzieć. Goście co prawda wystąpili bez swojego asa atutowego, najwyższego i najskuteczniejszego Kulasika, który „roztrzepał” górali w Wieliczce, ale wcale to nie umniejsza sukcesu podopiecznych Wojciecha Polaka. Końcówkę trzeciej kwarty i całą czwartą zagrali z ogromną determinacją. Po trzech ćwiartkach przegrywali już tylko jednym punktem (niesamowity rzut za "trzy Kowalczuka) . Nie było dla nich straconych piłek, walczyli jak lwy pod obydwoma deskami. Zbiórki i szybki kontratak to był klucz do sukcesu. Rewelacyjna gra w ataku  DerebasaKowalczukaTrzcińśkiego sprawiła, iż gospodarze wrócili do gry. Niesamowitą  czwartą kwartę  rozegrał Pierwoła, który odważnymi wejściami zdobył 10 punktów. Przewaga rosła i na minutę  przed końcem wynosiła 17 punktów ( 96:79). Wtedy trener wpuścił  na parkiet rezerwy.

- Od połowy trzeciej kwarty kryliśmy każdy swego – mówi trener UKS Piątka, Wojciech Polak. – W odstępie paru minut rzuciliśmy pod rząd 10 punktów i rywal pogubił się. To efekt mocnej pracy w obronie. Świetnie zastawialiśmy i walczyliśmy na tablicach. Przeciwnik miał trudności z wyprowadzeniem ataku spod własnego kosza. Tracił piłki, które przechwytywaliśmy i kontrowaliśmy dwa na jeden lub trzy na dwa. Kapitalne passy nam wychodziły. Byliśmy szybsi od przeciwnika i zdobywaliśmy łatwe punkty. Zdecydowanie poprawiliśmy wyprowadzanie piłki z autu. Ogromnie cieszymy się z tego sukcesu.

UKS Piątka Nowy Targ – UKS Regis Wieliczka 96:84 (18:29, 15:16, 32:22, 30:17)
Piątka: Kowalczuk 25, Trzciński 16, Żmuda 6, P. Leja 2, Żegleń 4, Derebas 28, Behounek 2, Pierwoła 13, Balakowicz, Szymański, Bryniarski. Trener Wojciech Polak.