10.02.2009 | Czytano: 3311

16 medali (+zdjecia)

Informowaliśmy już o medalowym żniwie snoboardzistów F2 Dawidek Team Zakopane. Przypomnijmy, iż zdobyli łącznie 16 podczas Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży ( mistrzostwa Polski juniorów i juniorów młodszych), która rozegrana została w Ustrzykach Dolnych.

Zawody rozgrywano w slalomie gigancie równoległym (PGS), snowboardcrossie (SBX) oraz Big Air (BA). Poprosiliśmy głównego twórcę sukcesów, trenera Pawła Dawidka, o krotki komentarz do tych zawodów.

Dzień 1 - slalom gigant równoległy (PGS)
- Zawody przebiegały pod dyktando naszych zawodników. Zdobyli 6 medali. W kategorii juniorki młodsze srebrny medal zdobyła Ewa Sichelska, a piąta była Aleksandra Wiesiołek. Wśród juniorów młodszych bezkonkurencyjny był Andrzej Leśniakiewicz. Od eliminacji, aż do finału nie pozostawiał złudzeń rywalom kto jest najlepszy w tej konkurencji. Brązowy medal zdobył Michał Hadaś, a czwarty był Oskar Szałas.

Juniorki to całkowita dominacja naszych zawodniczek. Aż 9 dziewczyn zakwalifikowało się do finałowej szesnastki. Walka o złoty medal rozegrała się między Aleksandrą Król, a Olgą Niemiec. Zwycięsko z tej walki wyszła Olga i zdobyła tytuł mistrzyni Polski. Oli Król przypadł srebrny medal. O małym pechu może mówić Dominika Mus, która wygrała pierwszy przejazd o wejście do strefy medalowej. Niestety w drugim upadła i nie zakwalifikowała się dalej. Ostatecznie zajęła 6.miejsce. 8. miejsce przypadło Weronice Biela, 13. była Roksana Bom, 14. Maria Dawidek, 15. Sonia Kaczmarczyk, 16. Barbara Sztokfisz, a 18. Joanna Rzetelska.

W kategorii junior nie mieliśmy zbyt dużo reprezentantów. Ale i tu świeciliśmy sukcesy. Srebrny medal zdobył Jędrzej Derda, który w walce o złoto wywrócił się i nie był w stanie odrobić straty i ostatecznie zajął drugie miejsce. 7. miejsce zdobył Oskar Bom.


Dzień 2 - Snowboardcross (SBX)
Kolejny dzień zmagań i kolejne 5 medali naszych zawodników. Juniorki młodsze to złoto Ewy Sichelskiej, która fantastycznym pierwszym przejazdem zapewniła sobie zwycięstwo w całych zawodach.

Wśród juniorów młodszych srebro zdobył Andrzej Leśniakiewicz. świetnie pojechał w drugim przejeździe i przeskoczył z czwartej pozycji na drugą. Michał Hadaś zajął 4. miejsce, a Oskar Szałas był dziesiąty

Juniorki to spektakl dwóch zawodniczek, Aleksandry Król i Olgi Niemiec. Tym razem zwycięsko z tego boju wyszła Ola Król. Piąta pozycja przypadła Weronice Biela, 9. była Roksana Bom, 11. Dominika Mus, 14. Maria Dawidek, a 15. Sonia Kaczmarczyk.

W kategorii Junior brązowy medal zdobył Jędrek Derda, który świetnie pojechał w drugim przejeździe i przeskoczył z piątej pozycji na trzecią.Dzień 3 - Big Air (BA)
W tej konkurencji nie mielimy zbyt dużo przedstawicieli. W kategorii junior piąty był Piotr Tokarczyk, a wśród juniorów młodszych 7. miejsce zdobył Oskar Szałas.

Czwarta konkurencja to Kombinacja.

Bierze się pod uwagę dwa najlepsze wyniki z 3 konkurencji. Nasi zawodnicy zdobyli 5 medali. Złoty medal - Andrzej Leśniakiewcz, Ewa Sichelska, Aleksandra Król i Olga Niemeic, a srebro Derda Jędrek.

Ogólnie nasi zawodnicy zdobyli 8 złotych, 6 srebrnych i 2 brązowe medale. Dzięki świetnej postawie wszystkich zawodników nasz klub zdobył pierwsze miejsce w klasyfikacji slalomowej (PGS), snowcrossowej (SBX) i generalnej klasyfikacji klubowej.


Zdjęcia Paweł Dawidek

Komentarze

reklama