27.08.2024 | Czytano: 524

MŚ. Medale na zakończenie (+zdjęcia)

Niezwykle trudny wyścig w chodzie na dystansie 20 kilometrów był ostatnią konkurencją 25. Mistrzostw Świata Masters w Lekkiej Atletyce rozgrywanych w Goeteborgu.

Na starcie po raz trzeci stanął chodziarz z Zakopanego – Leszek Behounek. W dwóch poprzednich startach na 10 kilometrów i 5000 metrów spisał się znakomicie zdobywając dwa srebrne medale. Okazało się, że bez względu na dystans można było  liczyć na czołowe miejsca naszego zawodnika. Pan Leszek zdobył indywidualnie brązowy medal, a drużyna w składzie: Leszek Behounek. Grzegorz Grinholc i Konrad Morawczyński wywalczyła złoty medal. Byliśmy ogromnie dumni gdy stojąc na najwyższym stopniu podium słuchaliśmy przygotowanego przez gospodarzy Mistrzostw i śpiewanego na żywo Mazurka Dąbrowskiego (taka była umowa, że jeżeli zdobędziemy złoty medal to Małgorzata Behounek podczas dekoracji wykona hymn „na żywo”). Organizatorzy i kilkuset uczestników obecnych na uroczystości byli zachwyceni.

W Mistrzostwach Świata, w których wzięło udział ponad 8000 zawodników ze 113 krajów pierwsze miejsce w klasyfikacji medalowej zdobyły Stany Zjednoczone. Drugie Niemcy, a trzecie Wielka Brytania. Reprezentacja Polski z 69 medalami (28 złotych. 16 srebrnych. 25 brązowych) zajęła bardzo wysokie 8 miejsce. Medale zdobyli reprezentanci 70 krajów. Szczegółowe wyniki na rosterathletics,com.