22.08.2024 | Czytano: 956

Dwa srebra w mistrzostwach świata (+zdjęcia)

W Goeteborgu trwają 25. Mistrzostwa Świata Masters w Lekkiej Atletyce. W zawodach uczestniczy ponad 8000 zawodników ze 113 krajów w tym licząca 167 zawodników reprezentacja Polski.

Na starcie nie mogło zabraknąć znakomicie spisujących się chodziarzy z Zakopanego, Małgorzaty i Leszka Behounek. Obydwoje mają już za sobą pierwsze starty - na 10 km i na 5000 metrów. Małgorzata  w wyścigu na 10 km zajęła 21 miejsce, a na 5000 metrów 16 miejsce. Na obydwóch dystansach ustanowiła nowe wartościowe rekordy życiowe.

Leszek w wyścigu na 10 km zajął znakomite czwarte miejsce poprawiając dotychczasowy rekord Polski kategorii wiekowej ustanowiony 20 lat temu.

W rywalizacji drużynowej nasza reprezentacja zajęła drugie miejsce zdobywając srebrny medal. Nieprawdopodobne emocje towarzyszyły wyścigowi na 5000 metrów. Jeszcze 80 metrów przed metą nasz zawodnik zajmował czwarte miejsce jednak znakomity finisz zapewnił mu drugi srebrny medal. Teraz kilka dni odpoczynku i w niedzielę 25 sierpnia ostatni start na niezwykle trudnym dystansie 20 kilometrów.