19.06.2024 | Czytano: 338

Punkty Eleny Mniszak i Anny Rudzkiej (+zdjęcia)

Małopolski Związek Lekkie Atletyki był gospodarzem meczu lekkoatletycznego U18 czterech województw, podkarpackiego, śląskiego, świętokrzyskiego i małopolskiego.

Zawody odbyły się na stadionie AWF w Krakowie. Zgodnie z regulaminem, województwa mogły wystawić dowolną ilość zawodników w każdej konkurencji, do punktacji zaliczano po dwa najlepsze osiągnięcia.

Dopuszczono do udziału, poza konkursem, również młodzież w kategorii U20 co wykorzystały kluby gromadzące punkty w Drużynowych Mistrzostwach Polski U20. Startowała także spora grupa seniorów. Łącznie zaprezentowało się 327 zawodników z ośmiu województw.

Województwu małopolskiemu pomogły w punktacji dwie zawodniczki UKS Gimpel Nowy Targ. Elena Mniszak zajęła trzecie miejsce w rzucie oszczepem 500 g – 17.68, dołożyła do ogólnego bilansu osiągnięć 6 pkt. Anna Rudzka uplasowała się na piątej pozycji w pchnięciu kulą 3 kg – 6.14  i zdobyła 3 pkt. Gabriela Rychtarczyk uzyskała na 200 m rezultat 30.63, zajęła 12 miejsce w kategorii U18. W rywalizacji DMP U20, Kacper Słomczyński U18 przysporzył Gimplowi 35 punktów za rezultat 2:41.55 na 800 m,