15.06.2024 | Czytano: 775

Sześć medali i rekordy Gimpla (+zdjęcia)

W Krakowie, na stadionie AWF, ponad 200 lekkoatletek i lekkoatletów rywalizowało o tytuły w mistrzostwach województwa w kategoriach wiekowych U18, U20, U23 i seniorzy.

Zawodniczki UKS Gimpel Nowy Targ, działającego przy I Liceum Ogólnokształcącego im. Seweryna Goszczyńskiego, zdobyły cztery medale w kategorii U18, dwa srebrne i dwa brązowe.

Drugie miejsca zajęły: sztafeta 4x100 m w składzie – Natalia Gacek, Olivia Pawlik, Małgorzata Mamoń, Gabriela Rychtarczyk - 57.68 oraz Gabriela Rychtarczyk w pchnięciu kulą 3 kg -7.23. Na trzeci stopniu podium stanęły, Anna Rudzka w pchnięciu kulą 3 kg – 5.83 i Elena Mniszak w rzucie oszczepem 500 g – 18.64 (PB).

Pięknie spisali się Absolwenci I Liceum, zawodnicy UKS Gimpel. W kategorii senior, Joanna Rypel zajęła drugie miejsce w biegu na 800 m ustanawiając życiowy rekord czasem – 2:29.26. Również Łukasz Sięka uplasował się na drugiej pozycji, w kategorii U23, w pchnięciu kulą 7.26 kg uzyskał rezultat – 10.72. Oboje są laureatami Golden Goszcz, Joanna w roku 2018, a Łukasz w 2022.

Miejsca pozostałych reprezentantek Gimpla w kategorii U18: 100 metrów - 8. Natalia Gacek – 14.96 (PB), 9. Olivia Pawlik – 15.02 (PB), 10. Małgorzata Mamoń – 15.09 (PB); skok w dal - 7. Olivia Pawlik  – 4.07 (PB); 400 m - 9. Gabriela Rychtarczyk  – 1:09.61, 10. Małgorzata Mamoń – 1:10.72.

Bardzo dobre rezultaty uzyskały, startujące poza konkursem, dziewczęta U16. W biegu na100 metrów przez płotki Zuzanna Siuta dwukrotnie poprawiła rekordy Klubu i Szkoły. W pierwszym biegu uzyskała czas 20.25, a w drugim 19.96! Sztafeta 4x100, w składzie: Anna Ligas, Julia Kopycka, Alicja Wygrecka, Zuzanna Siuta, również poprawiła rekord Klubu i Szkoły U16 – 58.91. Jako trzecia rekordzistka zapisała się Anna Ligas, 100 m - 14.18 (PB).

Pozostałe rezultaty zawodniczek U16: 100 m - Alicja Wygrecka – 16.04 (PB), 200 m – Zuzanna Siuta – 30,72, Julia Kopycka - 32.02.  W skoku w dal Anna Ligas po raz kolejny pokonała barierę 4.30, tym razem o 2 cm -  4.32.