02.06.2024 | Czytano: 609

Medalowy występ UKS Romer (+zdjęcia)

Siedemnastu zawodników UKS Romer Rabka-Zdrój uczestniczyło w 23. Międzynarodowym Mityngu Beskidianathletic w Bielsku-Białej.

Rabczanie wystartowali w siedmiu konkurencjach i wywalczyli siedem medali. Nawet ci, którzy nie wywalczyli miejsca na podium spisali się bardzo dobrze, znacznie poprawiali rekordy życiowe. Wyniki kilku startujących plasują ich obecnie w czołowych wynikach w Polsce.

Medale z najszlachetniejszego kruszcu wywalczyli: Piotr Łuniewski w biegu na  600 m  w kategorii U – 14 oraz Jan Niezabitowski w  pchnięciu  kulą 6 kg w U -20.

Cztery srebrne medale zawisły na szyjach zawodników -  Wojciecha  Malca   na dystansie  600 m  w U – 12,   Martyna Jarosz w biegu na 1000m  w U – 16, Martyna Stolarczyk w  pchnięciu  kulą 3kg w  U -18 i Radosława Traczyka w skoku  wzwyż w  U -20.