18.05.2024 | Czytano: 3169

Klasa A: Orawa na pole position (+zdjęcia)

Trwa 22 kolejka Macron A-klasy Podhale. W dniu dzisiejszym zaplanowano trzy spotkania. W pierwszym meczu Czarni rzutem na taśmę pokonali walczący o utrzymanie Lokomotiv. W meczu na szczycie Orawa pokonała rezerwy Lubania!

Czarni Czarny Dunajec – Lokomotiv Chabówka   2:1  (1:0)
1:0   Pająk ( as. Bukowski)
1:1   Macioł ( as. Pazdur)
2:1   Cikowski (rzut karny)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Wiśniewski, Strączek, Madziar, Cikowski, Shcherban, Kulman, Wesołowski, Pająk, Zięba, Bukowski
Rezerwowi : Żuchowski, Obrochta, Krupa, Jarończyk, Stołowski, Toczek, Styrczula
Lokomotiv Chabówka: Szklarz, Wnękowicz, Czyszczoń T, Czyszczoń P, Łukaszka, Rapacz, Smętek, Pazdur, Macioł, Sularz, Sumara
Rezerwowi : Aksamit, Żądło, Pyka, Polaniak

Momenty były…..
10’ – Wesołowski jest sam na sam, ale uderza wprost w bramkarza
15’ – Rapacz otrzymuje piłkę na 8 metrze ale kiksuje
25’ – Pazdur jest w dogodnej sytuacji strzeleckiej po fatalnym wybiciu piłki przez obrońców ale nie trafia w bramkę z 5 metrów
32’ – Cikowski uderza w słupek
34’ GOL! - Bukowski zagrywa do Pająka a ten strzela na bramkę. Piłka po rękawicach bramkarza wpada do siatki
80’ GOL! - Pazdur wpuszcza w uliczkę Macioła który z pierwszej piłki strzela obok bramkarza
84’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Pająk. Cikowski jest pewnym wykonawcą i daje gospodarzom zwycięstwo

W Czarnym Dunajcu miejscowi piłkarze podejmowali Lokomotiv. Pierwsza połowa z delikatną przewaga gospodarzy jednakże sytuacji było wiele z obydwu stron. Tak u jednych jak i drugich szwankowała jednak skuteczność. Druga połowa była słabsza z mniejszą ilością sytuacji. Goście ambitnie doprowadzili do remisu, ale rzut karny wykorzystany przez Cikowskiego w ostatnich fragmentach meczu przyniósł gospodarzom zwycięstwo.

KS Zakopane – Wierchy Lasek   3:2  (1:1)
1:0   Borzęcki
1:1   Żółtek
2:1   Borzęcki
3:1   Kucharski
3:2   Włodarczyk

Składy:
KS Zakopane: Kozioł, Bukowski, Fąfrowicz, Wójt M, Pałka, Borzęcki, Szczygieł, Bogdanowicz, Wójt J, Gąsienica-Kaspruś, Marusarz
Rezerwowi : Demchenko, Cudzich, Palmrich, Kucharski, Stalmach, Łojas, Stachura, Gubała, Król
Wierchy Lasek: Duda, Plewa,Kołodziejczyk, Gał, Benedyk, Nykaza R, Trzoniec, Żółtek, Plewa G, Włodarczyk, Jaróg D
Rezerwowi : Truty, Plewa M, Jaróg M

15’ GOL! - piłka bezpośrednio wpada do bramki z rzutu rożnego bitego przez Borzęckiego
33’ GOL! - po rzucie rożnym bramkarz gospodarzy wypuszcza piłkę przed siebie do której dobiega Żółtek i umieszcza piłkę w bramce
77’ GOL! - Borzęcki uderza w okienko z 20 metra
84’ GOL! - sam na sam wychodzi z bramkarzem Kucharski i pokonuje bramkarza Wierchów
87’ GOL! - w zamieszaniu w polu karnym Włodarczyk zmniejsza rozmiary porażki

Pod Giewontem spotkały się dwie drużyny walczące o utrzymanie się w lidze. Tak jedna jak i druga drużyna znajduje się zaraz nad strefą baraży. Spotkanie od początku było pod kontrolą gospodarzy którzy raz po raz marnowali sytuacje podbramkowe. Po 20 minutach goście dochodzą do klarownych sytuacji jednakże je marnują. Od stanu 1:1 mecz się wyrównuje. Po przerwie poprzeczkę zalicza Borzęcki i od tego czasu napór piłkarzy spod Giewontu wzrasta. Gdy wydawało się ze jest po meczu goście strzelają kontaktową bramkę jednak na wyrównanie zabrakło czasu. Gospodarze wyszarpali zwycięstwo jednak w następnych kolejkach nadal będą walczyć o byt i unikniecie meczów barażowych.

AP Wisła Czarny Dunajec – Skalni Zaskale 9:0 (6:0)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Brahiam Andres Dias, Majerczyk, Kamiński Kamil, Miętus, Kozak, Pazurkiewicz, Szwajnos, Madziar M, Kamiński A, Kamiński Ksawery
Rezerwowi: Madziar D, Madziar W, Fryźlewicz, Kęsek, Bryniarski, Rypel, Krupa, Yefimov, Kalata
Skalni Zaskale: Sowa, Strama S, Truty, Topór, Luberda, Łęczycki, Kasperek, Lubelski, Łukaszczyk, Sternal, Chorążak
Rezerwowi: Gacek, Mrugała, Chrobak, Strama K, Jaróg M

11’ GOL! - Szwajnos faulowany w polu karnym. Jedenastkę pewnie wykorzystuje Miętus
15’ GOL! - Pazurkiewicz uruchamia Szwajnosa, ten zagrywa do Miętusa który dopełnia formalności
18’ GOL! - Sowa broni uderzenie Kozaka ale przy dobitce tego samego jest bezradny
21’ GOL! - dośrodkowanie Miętusa w pole karne. K. Kamiński przyjmuje piłkę na klatkę piersiową i strzela bramkę z przewrotki!
25’ GOL! - Szwajnos dogrywa w pole karne i Miętus kompletuje hat-tricka
30’ GOL! - Podanie Kozaka pewnie wykorzystuje ponownie Miętus
65’ GOL! - Krupa strzela fantastyczną bramkę z 25 metrów w samo okienko bramki
70’ GOL! - Kęsek uderzeniem z dystansu zdobywa bramkę
81’ GOL! - Fryźlewicz dogrywa do Kęska a ten mocnym strzałem ustala wynik

Trening strzelecki urządzili sobie młodzi piłkarze AP Wisły Czarny Dunajec w meczu ze Skalnymi. Wyższość miejscowych ani przez chwilę nie podlegała dyskusji a po pierwszej połowie wiadomym było iż spotkanie zakończy się bardzo wysokim wynikiem. Najskuteczniej strzelał dziś Patryk Miętus który cztery razy pokonał golkipera gości.

Z każdym kolejnym meczem jesteśmy coraz bardziej zdeterminowani i mocniejsi. Było to widać od pierwszych minut meczu – ocenia trener Łukasz Pazurkiewicz. Dużo dobrej i szybkiej gry zaowocowało wieloma bramkami. Przed nami kolejny mecz, w którym damy z siebie jeszcze więcej.

Jarmuta Szczawnica – Granit Czarna Góra   2:1  (2:1)
1:0   Piletskyi
2:0   Piletskyi
2:1   Gryglak

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Truchoń, Sobula, Buriak, Konopka, Tylniak, Mikołajczyk, Piletskyi, Kuzmenko, Kącik, Hemba, Wolski
Rezerwowi: Zbozień, Magda, Kubowicz, Styrulski, Janosz, Famolski, Chlebek
Granit Czarna Góra: Gogola, Kiernoziak Sz, Sarna M, Gryglak, Matoniak, Kiernoziak K, Sarna P, Maryniarczyk D, Sztuczka, Gnida, Waksmundzki
Rezerwowi: Rusnak, Wojtunek, Maryniarczyk M

8’ GOL! – Piletskyi przejmuje piłkę przed polem karnym i uderza celnie z dystansu
40’ GOL! - Piletskyi otrzymuje piłkę i wychodzi sam na sam z bramkarzem i nie marnując sytuacji uderza w prawy róg bramkarza
45’ GOL! - Akcja gości, piłka po strzale Gryglaka pechowo odbija się od obrońcy i po rykoszecie wpada w samo okienko bramki Jarmuty

W Szczawnicy piłkarze Jarmuty odnieśli od dawna wyczekiwane zwycięstwo. Mimo zdobycia trzech punktów ich sytuacja w tabeli nadal jest bardzo ciężka, choć strata do drużyn zajmujących miejsca barażowe znacznie się przybliżyła.Każdy kolejny mecz będzie dla miejscowych walką o życie.

Bór Dębno – Przełęcz Łopuszna   7:2  (2:0)

Składy:
Bór Dębno : Pyrek, Potoczak, Groński, Kucharski, Brynczka P, Iglar, Brynczka B, Janeczek, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi : Klamerus, Janczy, Kozioł, Guroś K, Kudasik
Przełęcz Łopuszna: Śledziński, Wróbel, Chmielak M, Chowaniec J, Chmielak A, Drożdż, Maciasz, Ligęza M, Kamoń P, Ligęza P, Chowaniec W
Rezerwowi: Klamerus, Kamoń J, Chowaniec K, Głowa

Momenty były…
3’ – Janeczek uderza z bliskiej odległości w Śledzińskiego
15’ – Dutkiewicz strzela z rzutu wolnego ale dobra interwencja bramkarza
20’ – Janeczek ogrywa bramkarza ale piłkę z linii bramkowej wybija obrońca Przełęczy
29’ – czerwona kartka dla obrońcy drużyny gości Wróbla
31’ GOL! - Iglar zagrywa do Janeczka a ten kładzie bramkarza i trafia do siatki
42’ GOL! - Dutkiewicz zagrywa do P. Brynczki a ten skutecznie lobuje bramkarza
43’ – Iglar strzela obok słupka
45’ – Janeczek uderza nad poprzeczką
48’ – z dystansu w słupek trafia Maciasz
60’ – akcję sam na sam nie wykorzystuje Szlembarski
63’ – piękną bramką z dystansu popisuje się Iglar
71’ GOL! - błąd M. Gurosia wykorzystuje Ligęza
75’ GOL! - Dutkiewicz zagrywa do Janeczka, ten kiwa bramkarza i trafia do pustej bramki
78’ GOL! - Guroś zagrywa do Dutkiewicz i ten uderza w długi róg bramkarza
80’ GOL! - Maciasz strzela bramkę z rzutu wolnego
83’ GOL! - Dutkiewicz zagrywa do Iglara a ten sam na sam wykorzystuje sytuacje
88’ GOL! - Szlembarski zagrywa do Janeczka i bramkarz jest bez szans

Mecz zdecydowanie pod kontrolą gospodarzy. W pierwszej połowie gra toczyła się tylko na połowie gości. Piłkarze z Dębna  narzucili od początku ostre tempo a czerwona kartka dla gości ( wychowanka Boru ) spowodowało, iż zawodnicy Boru zdecydowanie panowali na boisku. Druga połowa to już popis gospodarzy którzy strzelili 5 goli. Goście jednak próbowali tworzyć sytuacje i udało się im dwukrotnie pokonać golkipera miejscowych.

Lubań Zapora II Kluszkowce - Orawa Jabłonka 2:4 (1:4)

Składy:
Lubań Zapora II Kluszkowce: Sikora J, Koczór, Pątko, Kolasa, Franczak, Budz, Florek, Hagowski P, Hagowski R, Ostachowski, Czajkowski
Rezerwowi: Nazarenko, Leśnicki, Sikora Ł, Słowik, Jandura, Słowik K, Budz, Sikora M, Kowalczyk
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Bełciak M, Brząkała, Męderak, Bełciak D, Bałos, Smutek, Fedor, Styruła, Zahora I
Rezerwowi: Bachleda-Graca, Kowalik, Joniak, Oskwarek, Gjądła, Zahora K, Proszek

13’ GOL! – W zamieszaniu podbramkowym do piłki dopada D. Bełciak i umieszcza piłkę w siatce
27’ GOL! - po błędzie obrońców Zapory Męderak wyłuskuje piłkę i podwyższa wynik meczu
38’ GOL! - D. Bełciak otrzymuje piłkę i uderza mocno pod poprzeczkę
40’ GOL! - po błędzie stoperów gospodarzy Męderak ponownie wpisuje się na listę strzelców
43’ GOL! - Florek zagrywa do R. Hagowskiego który będąc sam na sam nie daje szans bramkarzowi
90+5’ GOL! - Leśnicki uderza piłkę i ta po rykoszetach wpada do siatki gości

To był najważniejszy mecz tej kolejki rozgrywek. Spotkanie dwóch najlepszych drużyn ligowych przyniósło spodziewane emocje. Zwycięsko z tej batalii wyszła Orawa Jabłonka która już do przerwy pokazała kto rządzi w tych rozgrywkach. Piłkarze Orawy niepodzielnie panowali na boisku i byli drużyną bardziej poukładaną wykazując się dobrą organizacją gry. Do przerwy schodzili oni z przewagą trzech goli nad swoimi oponentami. W drugiej połowie delikatną przewagę uzyskali gospodarze, ale nie zdołali odrobić strat i piłkarze trenera Ligienzy zasłużenie wywieźli z gorącego terenu jakże ważne w kwestii awansu punkty.

GKS Łapsze Niżne – Dunajec Ostrowsko  1:0  (1:0)
1:0   Kubasek ( as. Kromka)

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz, Fąk G, Kromka, Kuruc, Kubasek, Jandura, Jamróz, Labuda, Chmiel, Szewczyk, Handzel D
Rezerwowi:Dudas, Brynczka, Fąk M, Wida, Stanek, Topór, Szczepaniak, Handzel B
Dunajec Ostrowsko: Wcisło, Budz K, Sral Ł, Budz M, Kołodziejczyk, Jurkowski, Czubernat, Gogola, Bigos, Sarna, Ludzia
Rezerwowi: Brynkus, Walkosz, Trebunia, Sral M

20 GOL! - Kromka zagrywa do Kubaska i ten uderza celnie po długim rogu

Bardzo ważny mecz ze względu na utrzymanie odbył się w Łapszach. Dunajec od dłuższego czasu gra z nożem na gardle zaś GKS Łapsze nadal mają szanse aby uniknąć meczy barażowych. Mimo dużej stawki mecz nie był wielkim widowiskiem. Piłkarze nie stworzyli wielu sytuacji a jedyny gol który dał gospodarzom trzy punkty zdobył Kubasek.