15.05.2024 | Czytano: 3575

III liga. Nosił wilk razy kilka… (+zdjęcia i tabela)

AKTUALIZACJA (wyniki pozostałych spotkań + tabela) Lider i niemal pewny już drugoligowiec zjechał do stolicy Podhala. Stanął na drodze zespołu, który walczy o byt, w dodatku gra w kratkę.

Krakowianie już w sobotę mogą przyklepać sobie awans do drugiej ligi, jeśli dzisiaj zainkasują trzy „oczka”.  Ekipa z Chałupnika ma tak szeroki,  wyrównany i mocny skład, że dzisiaj w wyjściowej jedenastce nie pojawili się tacy gracze jak Torres czy Janikowski.  W Podhalu też zabrakło  za kartki - Jakubowskiego, Tymosiaka, Zielonkę czy Rusjana oraz chorego Mirosznika. A punkty są bardzo potrzebne góralom.   Czy można pokonać zespół naszpikowany gwiazdami?  Można! Udowodniło to Podlasie, które 9 września 2023 roku wygrało 3:2. Dokładnie 249 dni  Podhale przerwało passę krakowian. To pierwsza ligowa porażka  trenera Sławka Peszko po objęciu zespołu.  Nosił wilk razy kilka…

Po pierwszej części meczu można było być optymistą. Gospodarze szybko zdobyli gola i mieli jeszcze jedną wyśmienitą szansę na podwyższenie prowadzenia. W 23 minucie Niedziałkowski nie wykorzystał sytuacji sam na sam.  Podhale wysoko atakowało rywala często czwórką a nawet  piątką zawodników uniemożliwiając mu  na wyprowadzenie składnej akcji. Sporo w poczynaniach Wieczystej było niedokładności wymuszonych przez górali.

Jak trwoga to… do Torresa i Janikowskiego. Trener Peszko nie czekał i z rozpoczęciem drugiej odsłony wpuścił na boisko swoje gwiazdy.  Pnie grało w defensywie. Nadal trzymało się taktyki wysoko grając. W końcowych minutach Wieczysta miał kilka stałych fragmentów gry, starała się zmienić niekorzystny rezultat. Trzeba przyznać, że tym razem gospodarze gryźli trawę, widać było zaangażowanie i determinację.

2 GOL! 1:0 – rewelacyjne wręcz rozpoczęcie meczu. Futbolówka odbiła się od pleców Niedziałkowskiego i spadła pod nogi Hameda,  a ten posłał ją do bramki.
6 – strzał Porębskiego z dystansu w boczną siatkę.
12 – Łysiak źle trafił w piłkę na 12 metrze i ta minęła bramkę.
14 – Łysiak uderzył po rzucie rożnym z szesnastki, piłka pofrunęła nad bramką.
23 – świetne prostopadłe podanie, po którym Niedziałkowski znalazł się sam na sam z bramkarzem, ale nie zdołał go pokonać.
42 – Pakulski wysoko nad poprzeczką z 17 metrów.
44 – Ogorzały zbyt lekko uderzył i do koszyczka Letkiewicza.
51 – Fidziukiewicz główkował z najbliższej odległości, ale Styrczula był na posterunku.
56 – po świetnym odbiorze piłki,  Duda otrzymał podanie na wolne pole i  miał wręcz wymarzoną sytuację by podwyższyć rezultat. Uderzał dołem po długim rogu, ale bramkarz wyciągnął się jak struna i końcami palców wybił piłkę na róg.
72 – Podhale ostemplowało poprzeczkę.
89 – przy wybijaniu piłka z własnego pola karnego w twarz trafiony został jeden z graczy Wieczystej. Źle to wyglądało, ale na szczęście zawodnik po chwili podniósł się z boiska.

NKP Podhale Nowy Targ – Wieczysta Kraków 1:0  (1:0)
1:0 Hamed (Niedziałkowski) 2
NKP Podhale: Styrczula – Michota, Porębski, Kozarzewski – Ogorzały, Popiela, Duda, Smajdor – Purcha, Hamed (70 Sobuś) – Niedziałkowski (76 Zębala). Trener Tomasz Kuźma.
Wieczysta: Letkiewicz – Pietrzak, Pazdan, Kasolik (46 Swędrowski), Bąk (46 Torres) – Trąbka (67 Bargiel), Pakulski (46 Jankowski), Kiedrowicz, Łysiak, Danielak (71 Skrobański) – Fudzikiewicz. Trener Sławomir Peszko.