11.05.2024 | Czytano: 3105

III liga. Stawka ich przerosła

Trzynaste w tabeli Podhale wybrało się do Dębicy, zespołu tuż za plecami. Wisłoka traciła przed pierwszym gwizdkiem punkt do górali.


 
W dodatku oba zespoły są w strefie zagrożonej. Po wczorajszej wygranej Wiązownicy z Karpatami 2:1,  gospodarze spotkania Wisłoka Dębica osunęła się o jedną pozycję w ligowej tabeli.. Z kolei Wiązownica zrównała się punktami z nowotarżanami.  Już te informacje jednoznacznie  mówią  o stawce tej potyczki. Starcie to miało spory ciężar gatunkowy. Być może dlatego  stawka paraliżowały ruchy i wiele było nerwowości w poczynaniach nowotarżan. Niestety w kolejnych minutach też nie potrafili narzucić swojego stylu gry rywalowi.
 
Nie dasz, dostaniesz. Ta dewiza sprawdziła się już w pierwszych minutach. Niedziałkowski zmarnował wyśmienitą okazję, a w odpowiedzi górale stracili gola. Zawiślak przed polem karnym miał tyle miejsca i czasu, by przymierzyć i za moment przyjmować gratulacje od kolegów. Goście starali się atakować, odrobić straty, ale   mało strzelali, a jak już, to pudłowali z najbliższej odległości.
 
Liczyłem, ze po przerwie górale rzuca się na rywali, a tymczasem zabrakło mi determinacji, większego zaangażowania. Więcej determinacji było w szeregach gospodarzy i to oni zdobyli drugiego gola. Mirosznik przelobował swojego bramkarza, a Bała dopełnił formalności.
 
Momenty były
4 – Niedziałkowski w świetnej pozycji, sam na sam i  górą golkiper.
6 GOL! 1:0 – bierna postawa obrońców, którzy zbyt dużo swobody  pozostawili przed polem karnym i wykorzystał to Zawiślak, który z woleja pokonał Styrczule.
12  -dośrodkowanie Rusajna, główkował Tymosiak, ale niecelnie.
25 – wolny z 17 metrów. Rusjan uderzył piłkę po rykoszecie złapał golkiper.  
35 – strzał Grasza zbyt lekki i Styrczula nie miał problemów ze złapaniem piłki.
42 – świetna okazja Podhala. Rusjan minął się z piłką, ale nie padła łupem ani bramkarza, ani obrońców. Wpadła pod nogi Rubisia i… złapał się tylko za głowę.  To powinien być gol.
56 – Czernysz z linii pola karnego wysoko nad bramką.
63 GOL! 2:0 – Mirosznik przelobował bramkarza, Bała jeszcze z linii bramkowej dopełnił formalności.  
70- czerwona kartka dla Tymosiak i Siedleckiego. Pojawiły się nosze na murawie, ale szybko zostały wycofane.
90+3 – główkował Zielonka
90+ 6  -przepychanki przy linii bocznej
 
Wisłoka Dębica – NKP Podhale Nowy Targ 2:0  (1:0)
1:0 Zawiślak (Bała) 6
2:0 Bała 63
Wisłoka: Kramarz – Ceniec, Cabała, Bogacz, Grasza – Żmuda (81 Szczdry), Siedlecki, Łanucha (90+3 Sturózik), Czernysz – Bała, Zawiślak. Trener Bartosz Zołotar.
NKP Podhale: Styrczula – Michota, Mirosznik, Jakubowski – Ogorzały, Tymosiak, Popiela (58 Kozarzewski), Purcha (81 Hamed), Rusjan – Rubiś (58 Zielonka) – Niedziałkowski (81 Duda). Trener Tomasz Kuźma.
 
Stefan Leśniowski
 

KomentarzeTabela - Klasa okręgowa

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Jordan Jordanów 7 18
2. Zawrat Bukowina Tatrzańska 7 16
3. AKS Ujanowice 8 16
4. Lubań Tylmanowa 7 13
5. Wiatr Ludźmierz 8 13
6. Orkan Raba Wyżna 8 13
7. Turbacz Mszana Dolna 8 13
8. Babia Góra Lipnica Wielka 8 12
9. Huragan Waksmund 7 11
10. LKS Jodłownik 7 9
11. Krokus Przyszowa 7 9
12. Płomień Limanowa 7 5
13. Gorce Kamienica 8 1
14. Słomka Siekierczyna 7 1
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama