11.05.2024 | Czytano: 3208

III liga. Stawka ich przerosła

Trzynaste w tabeli Podhale wybrało się do Dębicy, zespołu tuż za plecami. Wisłoka traciła przed pierwszym gwizdkiem punkt do górali.

W dodatku oba zespoły są w strefie zagrożonej. Po wczorajszej wygranej Wiązownicy z Karpatami 2:1,  gospodarze spotkania Wisłoka Dębica osunęła się o jedną pozycję w ligowej tabeli.. Z kolei Wiązownica zrównała się punktami z nowotarżanami.  Już te informacje jednoznacznie  mówią  o stawce tej potyczki. Starcie to miało spory ciężar gatunkowy. Być może dlatego  stawka paraliżowały ruchy i wiele było nerwowości w poczynaniach nowotarżan. Niestety w kolejnych minutach też nie potrafili narzucić swojego stylu gry rywalowi.

Nie dasz, dostaniesz. Ta dewiza sprawdziła się już w pierwszych minutach. Niedziałkowski zmarnował wyśmienitą okazję, a w odpowiedzi górale stracili gola. Zawiślak przed polem karnym miał tyle miejsca i czasu, by przymierzyć i za moment przyjmować gratulacje od kolegów. Goście starali się atakować, odrobić straty, ale   mało strzelali, a jak już, to pudłowali z najbliższej odległości.

Liczyłem, ze po przerwie górale rzuca się na rywali, a tymczasem zabrakło mi determinacji, większego zaangażowania. Więcej determinacji było w szeregach gospodarzy i to oni zdobyli drugiego gola. Mirosznik przelobował swojego bramkarza, a Bała dopełnił formalności.

4 – Niedziałkowski w świetnej pozycji, sam na sam i  górą golkiper.
6 GOL! 1:0 – bierna postawa obrońców, którzy zbyt dużo swobody  pozostawili przed polem karnym i wykorzystał to Zawiślak, który z woleja pokonał Styrczule.
12  -dośrodkowanie Rusajna, główkował Tymosiak, ale niecelnie.
25 – wolny z 17 metrów. Rusjan uderzył piłkę po rykoszecie złapał golkiper.
35 – strzał Grasza zbyt lekki i Styrczula nie miał problemów ze złapaniem piłki.
42 – świetna okazja Podhala. Rusjan minął się z piłką, ale nie padła łupem ani bramkarza, ani obrońców. Wpadła pod nogi Rubisia i… złapał się tylko za głowę.  To powinien być gol.
56 – Czernysz z linii pola karnego wysoko nad bramką.
63 GOL! 2:0 – Mirosznik przelobował bramkarza, Bała jeszcze z linii bramkowej dopełnił formalności.
70- czerwona kartka dla Tymosiak i Siedleckiego. Pojawiły się nosze na murawie, ale szybko zostały wycofane.