08.05.2024 | Czytano: 2040

PP: Reprezentanci IV ligi meldują się w ćwierćfinale (+ zdjęcia)

W pierwszych spotkaniach 1/8 Pucharu Polski na szczeblu MZPN Podhale nie byliśmy świadkami niespodzianek.

Unia Naprawa (B) – Watra Białka Tatrzańska (IV) 0:5 (0:2)
0:1 Sławecki 21
0:2 M. Młynarski 25
0:3 Kaldani 66
0:4 Bigos 86 z rzutu karnego
0:5 Kaldani 90
Unia: Kania – M. Masłowski, Drobny, Proszek (64 Wantulok), Flaga, Mastela, Kulka (55 Kowalczyk), Janiak, Święchowicz, Leśniak (46 Wyka), Masłowiec (75 Maj)
Watra: Kobal – Sławecki (46 Drobnak), Bocheńczak (46 Kostrzewa), Styrczula (46 Kobylarczyk), Bigos, Lupa, M. Młynarski (56 Łukaszczyk), Lutsenko (46 Ustupski), K. Masłowski, Styrenczak, Kaldani

Pełna kontrola po stronie białczan, przełożyła się na pięć trafień podopiecznych Tomasza Muchińskiego. Unia może i nie zdobyła honorowego gola, jednak za serce pozostawione na boisku i walkę do ostatnich sił, reprezentantom B klasy należy się uznanie.

Jak padały bramki:
21 – GOL 0:1! Korner dla Watry. Po dośrodkowaniu na dalszy słupek, pechowo interweniujący Kania, nabija Sławeckiego. Odbita od zawodnika gości piłka, wpada do sieci.
25 – GOL 0:2! Po mocnym pressingu, M. Młynarski wyłuskuje obrońcy futbolówkę na jedenastym metrze od bramki. Mierzony strzał w prawy dolny róg w sytuacji sam na sam był formalnością.
66 – GOL 0:3! Łukaszczyk wykłada na lewą stronę szesnastki do niepilnowanego Kaldaniego. Pewny strzał obok Kani podwyższa wynik.
86 – GOL 0:4! Faul na napastniku Watry w polu karnym naprawian. Z „wapna” pewnie sprawiedliwość wymierza Bigos.
90 – GOL 0:5! Prostopadłe podanie w kierunku Kaldaniego. Ładne uderzenie z powietrza ląduje w prawym górnym rogu bramki.

Zawrat Bukowina Tatrzańska (O) – Lubań Maniowy (IV) 1:4 (0:3)
0:1 Wajsak 6 z rzutu wolnego
0:2 Kolasa 21
0:3 Magdziarczyk 31
1:3 Rzadkosz 76 z rzutu karnego
1:4 Kolasa 90
Zawrat: Buroń – Surma (63 Buńda), Floryn, Janczy, Zarycki, Stasik, Chrobak, Rzadkosz, Karpiel, Chowaniec, Budz (80 G. Grela)
Lubań: Sikora – Bałos, Zaika, Firek (46 Chlipała), Magdziarczyk, Pątko, Wajsak (60 Jandura), Florek, Kolasa, Bryja, Kasperczyk (60 Czajkowski)

Lubań szybko wypracował bezpieczne prowadzenie, zdobywając trzy gole w pierwszej połowie meczu z Zawratem. Gospodarze mieli szansę zniwelować stratę przed przerwą, jednak rzutu karnego w 35 minucie nie wykorzystał Budz. Gracze z Bukowiny Tatrzańskiej dopięli swego w drugiej odsłonie meczu – tym razem z jedenastego metra nie pomylił się Rzadkosz. Awans maniowian w ostatniej minucie regulaminowego czasu gry przypieczętował Kolasa.

6 – GOL 0:1! Rzut wolny dla Lubania na 25 metrze. Bomba posłana na bramkę przez Wajsaka otwiera wynik spotkania.
21 – GOL 0:2! Kolasa popisuje się skuteczną dobitką w polu karnym.
31 – GOL 0:3! Na boku szesnastki szarżował Magdziarczyk. W końcowej fazie akcji mierzony strzał mija Buronia i ląduje w sieci.
76 – GOL 1:3! Honorowego gola z rzutu karnego zdobywa Rzadkosz.
90 – GOL 1:4! Po dośrodkowaniu, niepilnowany Kolasa ustala wynik spotkania celną główką.

Lubań Tylmanowa (O) – Wiatr Ludźmierz (O) 3:0 walkower - goście nie przyjechali