01.05.2024 | Czytano: 4066

Klasa A: Bór lepszy w meczu na szczycie! Hokej w Czarnym Dunajcu (+dwie galerie)

Piłkarze Macron A Klasy Podhale rozgrywają 19 kolejkę w weekend majowy. W meczu na szczycie piłkarze z Dębna pewnie pokonali rezerwy Lubania i to na ich terenie!

Lubań Zapora II Kluszkowce - Bór Dębno 0:3  (0:0)
0:1  Dutkiewicz
0:2   Iglar
0:3   Iglar

Składy:
Lubań II Zapora  Kluszkowce: Nazarenko, Koczór, Sikora M, Pątko, Hagowski, Franczak, Budz Sz, Budz D, Gorlicki, Ostachowski, Leśnicki
Rezerwowi: Słowik Karol, Jandura, Sikora A, Sikora Ł, Kolasa, Słowik Konrad, Kowalczyk, Trybunia, Chryc
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak K, Groński, Kucharski, Brynczka P, Janczy, Iglar, Potoczak M, Szlembarski, Guroś M, Dutkiewicz
Rezerwowi: Klamerus, Zoń, Guroś K, Kudasik, Haręza

48’ GOL! – Dutkiewicz przejmuje piłkę i celnie strzela z dystansu
78’ GOL! - Zamieszanie podbramkowe wykorzystuje Iglar który pokonuje bramkarza Zapory
90’ GOL! - doliczony czas gry. Do piłki dopada Iglar i strzela swoją drugą bramkę ustalając wynik meczu

W meczu na na szczycie lepsi goście. Pierwsza połowa wyrównana i żadnej z ekip nie udało się strzelić gola. Druga odsłona dla Boru. Lubań starał się grać piłką a przyjezdni kontratakowali. Piłkarze z Dębna wykazali się dużą skutecznością i strzelili gospodarzom 3 gole. Tym samym zmniejszyli oni różnicę punktową która dzieliła ich od czołówki.

AP Wisła Czarny Dunajec – Wierchy Lasek  10:1  (5:0)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Guzik, Majerczyk, Madziar W, Bukowski, Kozak, Krupa, Kamiński A, Kamiński Kamil, Kamiński Ksawery, Haberny J, Szwajnos
Rezerwowi: Kęsek, Miętus, Konieczny, Madziar M, Mastela, Kalata, Zatłoka, , Haberny M, Pazurkiewicz
Wierchy Lasek: Duda, Truty, Kołodziejczyk, Gał, Bocheński, Duda, Nykaza, Trzoniec, Żółtek, Plewa G, Jaróg
Rezerwowi: Krupa, Plewa M, Jaróg M, Włodarczyk

10’ GOL! - Strzał Kozaka dobija Bukowski
15’ GOL! - Szwajnos dogrywa z bocznego sektora a Krupa pewnie wykańcza akcję
23’ GOL! - podanie Bukowskiego finalizuje Kozak
32’ GOL! - Kamil Kamiński mija trzech zawodników i pewnie zdobywa bramkę
41’ GOL! - podanie Kozaka wykańcza Krupa
55’ GOL! - Kamiński podaje do Szwajnosa a ten z dystansu strzela w okienko
60’ GOL! - strzał Zatłoki dobija Krupa
65’ GOL! - Krupa sam na sam strzela bramka
70’ GOL! - Miętus strzela z dystansu przy dalszym słupku
75’ GOL! - przechwyt piłki przez zawodnika Wierchów w środkowej części boiska i ten będąc sam na sam pewnie strzela
80’ GOL! - dwójkowa akcja Koniecznego i Pazurkiewicza który dogrywa do Miętusa. Ten spokojnie zdobywa bramkę

Kolejny świetny mecz rozegrali młodzi piłkarze Wisły z Czarnego Dunajca. Tym razem nie dali szans piłkarzom Wierchów Lasek. W I połowie było już po wszystkim, gdyż miejscowi prowadzili różnicą 5 goli. Druga połowa nie różniła się od pierwszej i mecz zakończył się hokejowym wynikiem.

Granit Czarna Góra – GKS Łapsze Niżne 3:0 ( 1:0)
0:1   Waksmański D
0:2   Waksmański D
0:3   Milon

Składy:
Granit Czarna Góra: Gogola, Kiernoziak Sz, Milon, Kiernoziak K, Sarna, Maryniarczyk D, Wojtanek, Gnida, Szyszka, Waksmański D, Waksmański J
Rezerwowi: Michalski, Matoniak, Maryniarczyk M
GKS Łapsze Niżne: Jamróz W, Kromka, Bogaczyk, Fąk G, Jamróz J, Kuruc, Kowalczyk, Chmiel, Labuda, Jandura, Handzel D
Rezerwowi:Dudas, Stanek, Fąk M, Topór, Handzel B, Szczepaniak, Brynczka

1’ GOL! – Uderzenie D. Waksmańskiego z rzutu wolnego z 30 metrów daje prowadzenie gospodarzom
50’ GOL! - sędzia dyktuje jedenastkę dla Granitu. Pewnym wykonawcą rzutu karnego jest D. Waksmański
75’ GOL! - rzut wolny. Do piłki podchodzi Milon i strzałem z 16 metrów po ziemi ustala wynik meczu

Pewne zwycięstwo odniósł w dniu dzisiejszym Granit Czarna Góra. Dzisiejszy przeciwnik miejscowych GKS łapsze Niżne nie zagrał dobrego meczu i w ani jednym momencie spotkania punkty dla gospodarzy nie były zagrożone.

Lokomotiv Chabówka – Dunajec Ostrowsko 5:1 (3:1)

Składy:
Lokomotiv Chabówka: Szklarz, Łukaszka, Rapacz, Smętek, Nawara, Macioł, Sularz, Czyszczoń P, Sumara, Pazdur, Wnękowicz
Rezerwowi: Czyszczoń T, Aksamit, Żądło, Polaniak
Dunajec Ostrowsko: Wcisło, Budz K, Sral Ł, Targosz, Jurkowski, Budz M, Czubernat, Gogola, Ludzia, Sral M, Skałuba
Rezerwowi: Arnaud Mengoni Santos Brian, Walkosz, Bigos

21’ GOL! - długie rozegranie rzutu wolnego przez Czyszczonia. Nieporozumienie obrony i bramkarza wykorzystuje Sularz który strzelił piłką pomiędzy nogami bramkarza
27’ GOL! - rzut wolny dla Ostrowska, niespodziewany strzał na bramkę kompletnie zaskakuje zawodników Lokomotivu
29’ GOL! - długie podanie na lewe skrzydło. Macioł wyprzedza obrońcę i zagrywa do Pazdura który mija obrońcę i dopełnia formalności strzałem w lewy górny róg bramki
38’ GOL! - wywalczona piłka przez Sularza który podaje do Sumary a ten podkręconym strzałem z lewej nogi trafia w okienko bramki
75’ GOL! - podanie z głębi pola do Sumary który oddaje strzał i podwyższa wynik
76’ GOL! - Pazdur podaje do Macioła który zdobywa bramkę dla Lokomotivu

Bardzo ważne zwycięstwo odniósł w dzisiejszym spotkaniu Lokomotiv Chabówka. Przeciwnikiem piłkarzy z Chabówki była ostatnia drużyna w tabeli Dunajec Ostrowsko. Gospodarze pewnie wykorzystali atut swojego boiska i  pokonali czerwoną latarnię ligi. Goście tymczasem mają coraz mniejsze szanse na utrzymanie się w Macron A-Klasie

Czarni Czarny Dunajec – Orawa Jabłonka  0:5 (0:4)
0:1   Szymusiak ( as. Dworszczak)
0:2   Basisty ( as. Skoczyk)
0:3   Bełciak D
0:4   Zahora I
0:5   Smutek

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Bukowski, Wiśniewski, Madziar J, Cikowski, Styrczula, Zięba, Kulman, Wesołowski, Pająk, Marusarz
Rezerwowi : Krupa, Stopka-Studencki, Miętus, Rocha, Stopka, Toczek, Krzysiak
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak M, Dworszczak, Męderak, Bełciak D, Kowalik, Smutek, Styruła, Basisty
Rezerwowi : Krzysiak, Brząkała, Joniak, Gjądła, Fedor, Zahora I, Zahora K, Proszek

Momenty były…..
3’ GOL! - Dworszczak wykonuje rzut rożny, Szymusiak uderza głową i piłka ląduje w siatce
24’ GOL! - ponownie rzut rożny, Skoczyk zagrywa do Basisty a ten z pół woleja pakuje piłkę do siatki
45’ GOL! - Męderak wychodzi sam na sam lecz bramkarz Czarnych wyłuskuje mu piłkę do której dochodzi Bełciak. D i strzela bramkę
48’ GOL! - indywidualna I. Zahory zakończona strzałem po długim słupku
73’ – Męderak strzela z 10 metrów obok bramki
76’ – piękny strzał Zięby i równie piękna obrona bramkarza
90’ GOL! - Smutek uderza z 25 metrów i piłka wpada do bramki

Ze zwycięskiej ścieżki nie schodzi Orawa Jabłonka. Piłkarze trenera Ligienzy w delegacji nie dali żadnych szans Czarnym. Już do przerwy wiadomym było że graczom z Czarnego Dunajca będzie bardzo ciężko zdobyć jakikolwiek punkt, gdyż stracili oni aż 4 gole. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze jedną bramkę i trzy punkty pojechały na Orawę.

Przełęcz Łopuszna – KS Zakopane 1:0 (1:0)
1:0 Ligęza ( as. Chowaniec W)

Składy:
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak M, Chmielak A, Chowaniec W, Maciasz J, Kamoń P, Kamoń J, Ligęza, Chowaniec W, Maciasz P, Chowaniec B
Rezerwowi: Ambroż, Klamerus A, Chowaniec K, Głowa
KS Zakopane: Paszuda, Cudzich, Pawlik, Fąfrowicz, Wiśniowski, Pałka, Wójt M, Borzęcki, Karpiel, Polak, Marusarz
Rezerwowi: Kozioł, Celej, Bukowski, Stalmach, Wójt J, Piekarczyk, Demchenko, Gąsienica-Kaspruś, Łojas

23’ GOL! - W. Chowaniec przejmuje piłkę i zagrywa na 18 metr do Ligęzy który strzałem z dystansu pokonuje bramkarza KS Zakopane

Bardzo ważne zwycięstwo w aspekcie walki o utrzymanie odnieśli piłkarze Przełęczy Łopuszna. Ich przeciwnikiem byli piłkarze spod Giewontu. Spotkanie było wyrównanym widowiskiem choć miejscowi stworzyli sobie więcej sytuacji strzeleckich. Sam P. Kamoń miał trzy okazje stuprocentowe jednak piłka nie chciała wpaść do siatki. Tak czy inaczej ważne punkty pozostały w Łopusznej.

Skalni Zaskale – Jarmuta Szczawnica 1:3 (0:1)
0:1   Tylniak
0:2   Kącik
1:2   Truty ( as. Lubelski)
1:3   Zawodnik nr 9

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa, Chorążak K, Gacek, Topór, Luberda, Łęczycki, Józefczak. Kasperek, Łukaszczyk, Sternal, Chorążak J
Rezerwowi: Strama S, Strama K, Truty, Lubelski, Jaróg, Chrobak
Jarmuta Szczawnica: Zbozień, Wolski, Sobula, Buriak, Konopka, Tylniak, Mikołajczyk, Piletsky, Kącik, Kubowicz, Hemba
Rezerwowi: Truchoń, Janosz, Styrylski, Pacholski

15’ GOL! - Tylniak uderza z rzutu wolnego z ostrego kąta z odległości 18 metrów i piłka wpada do siatki
56’ GOL! - rzut wolny z 30 metra. Do piłki podchodzi Kącik i uderza piłkę w okienko bramki Skalnych
60’ GOL! - Centra Lubelskiego w okolice pola karnego. Akcję zamyka Truty i strzela bramkę kontaktową dla Zaskala
85’ GOL! - końcówka spotkania, do piłki dochodzi zawodnik nr.9 i strzela gola dla Jarmuty

Jarmuta odniosła w Zaskalu długo wyczekiwane zwycięstwo jednak odbyło się ono w cieniu kontrowersji. I połowa dla Jarmuty a druga z przewagą miejscowych. Na 5 min przed końcem spotkania gola dla Szczawnicy strzelił zawodnik oznaczony nr 9 którego jednak nie było w protokole meczowym ! Ten fakt został zgłoszony do sędziów przez gospodarzy i protest ten zostanie rozpatrzony przez Kolegium Sędziów PPPN Nowy Targ.