27.04.2024 | Czytano: 3071

Klasa A: AP Wisła jak walec, ostre strzelanie Orawy pod Giewontem (+zdjęcia)

Trwa 18 kolejka Macron A-klasy Podhale. W pierwszym spotkaniu AP Wisła Czarny Dunajec rozjechała piłkarzy z Dębna aż 6:0 . Ostre strzelanie miało miejsce w Zakopanem, gdzie Orawa wysoko pokonała Zakopane strzelając jeszcze więcej bo aż 10 bramek!

AP Wisła Czarny Dunajec – Bór Dębno  6:0 (2:0)

Składy:
AP Wisła Czarny Dunajec: Kucharski, Kamiński Ksawery, Brahiam Andres Dias Jaramillo, Majerczyk, Bukowski, Miętus, Kozak, Pazurkiewicz, Szwajnos, Madziar M, Kamiński A
Rezerwowi: Madziar W, Kęsek, Haberny J, Kamiński Kamil, Konieczny, Krupa, Mastela, Kalata, Haberny M
Bór Dębno: Pyrek, Potoczak K, Groński, Gąsiorek, Kucharski, Brynczka B, Iglar, Brynczka P, Szlembarski, Guroś, Dutkiewicz
Rezerwowi: Janczy, Guroś K, Potoczak M

22’ GOL! - dośrodkowanie Kamińskiego i Pazurkiewicz strzela bramkę z woleja
30’ GOL! - Szwajnos mija obrońcę i wykłada piłkę Miętusowi który dopełnia formalności
50’ GOL! - Szwajnos przechwytuje piłkę i pewnie strzela bramkę
55’ GOL! - Szwajnos dośrodkowuje a akcję zamyka pewnym trafieniem Miętus
60’ GOL! - Miętus wychodzi sam na sam i nie daje szans bramkarzowi
65’ GOL! - za zagranie ręką w polu karnym sędzia dyktuje jedenastkę. Pewnym egzekutorem Miętus

Piłkarze AP Wisła Czarny Dunajec są bez litości dla każdego przeciwnika który pojawi się na ich radarze. W spotkaniu z silnym Borem Dębno drużyna trenera Pazurkiewicza nie była stuprocentowym faworytem. Jednakże na boisku panowali tylko i wyłącznie piłkarze Wisły którzy przejechali się po przeciwnikach jak walec i bardzo wysoko pokonali jednego z kandydatów do wygrania ligi. Najlepszym zawodnikiem na placu był Miętus - strzelec 4 goli dla gospodarzy.
Spotkanie było całkowicie pod naszą kontrolą - ocenia grający trener AP Wisła Łukasz Pazurkiewicz. Długo utrzymywaliśmy się przy piłce tworząc kolejne akcje i nie pozwoliliśmy przeciwnikowi na żadną dogodna sytuację.

KS Zakopane – Orawa Jabłonka  0:10  (0:3)

Składy:
KS Zakopane: Kozioł, Pawlik, Cudzich, Król, Fąfrowicz, Pałka, Wójt M, Wójt J, Palmrich, Polak, Marusarz
Rezerwowi : Dziedzic, Wiśniowski, Demchenko, Gąsienica-Kaspruś, Łojas
Orawa Jabłonka: Majkut, Szymusiak, Skoczyk, Bełciak M, Basisty, Brząkała, Męderak, Bałos, Smutek, Styruła, Zahora I
Rezerwowi : Krzysiak, Proszek, Kowalik, Gjądła, Bełciak D, Fedor, Zahora K

Momenty były…..
10’ – strzał z rzutu wolnego Styruły, bramkarz paruje piłkę na poprzeczkę i wychodzi na rzut rożny
25’ GOL! - strzał z 20 metra Styruły ląduje w bramce Zakopanego
30’ GOL! - mocny strzał z okolicy pola karnego w okienko Basistego
35’ GOL! - piłka dociera do I. Zahory który lobuje Kozioła i podwyższa wynik meczu
49’ GOL! - błąd obrońcy przy wybiciu piłki. Basisty wykorzystuje niefrasobliwość piłkarzy KS Zakopane
51’GOL! - Basisty zabawia się z obrońcami w polu karnym i ponownie umieszcza piłkę w siatce
60’ GOL! - bramkarz wybija piłkę pod nogi M. Bełciaka a ten się nie myli
70’ GOL! - kontratak Orawy i I. Zahora strzela swoją drugą bramkę
71’ GOL! - przyjecie piłki przed polem karnym i skuteczny strzał Męderaka
71’ GOL! - ponowy strzał Męderaka ląduje w bramce gospodarzy
90’ GOL! - ostatnia akcja meczu, Szymusiak ustala wynik spotkania

Lider nie zwalnia tempa. Wydawało się że ambitni gospodarze postawią się piłkarzom z Jabłonki ale na placu istniała tylko jedna ekipa. Orawa zrobiła sobie trening strzelecki na stadionie w Zakopanem i pewnie pokonała graczy spod Giewontu umacniając się na czele ligowej tabeli.

Jarmuta Szczawnica – Lubań II Zapora 1:6 (0:2)

Składy:
Jarmuta Szczawnica: Truchoń, Magda, Buriak, Konopka, Tylniak, Mikołajczyk, Piletzki, Kuzmenko, Kącik, Kubowicz, Hemba
Rezerwowi: Zbozień, Janosz, Chlebek, Styrylski
Lubań II Zapora: Nazarenko, Zejka, Ostachowski, Budz, Kowalczyk, Pątko, Florek, Franczak, Hagowski, Słowik Karol, Sikora M
Rezerwowi: Jandura, Gorlicki D, Gorlicki A, Sikora Ł, Sikora A, Słowik Konrad, Trybunia, Sopata, Leśnicki

8’ GOL! - Kącik uderza z trudnej pozycji w polu karnym dając prowadzenie Zaporze
41’ GOL! - kontrowersyjna sytuacja, piłka wybita z rąk bramkarza ale sędzia uznaje gola
46’ GOL! - zamieszanie w polu karnym wykorzystuje M. Sikora
47’ GOL! - podobna sytuacja, tym razem gola zdobywa Kowalczyk
48’ GOL! - M. Sikora strzela bramkę z najbliższej odległości
67’ GOL! - uderzenie zza pola karnego Mikołajczyka i jest pierwszy gol dla Jarmuty
80’ GOL! - kolejna akcja Lubania i M. Sikora kompletuje Hat-tricka

Kolejne zwycięstwo odnieśli piłkarze rezerw Lubania. Tym razem pewnie i wysoko pokonali oni Jarmutę Szczawnica. Piłkarze z Pienin już I połowę przegrywali dwoma golami a po przerwie stracili kolejne cztery. Ich sytuacja w tabeli jest coraz cięższa, natomiast Lubań cały czas liczy się w walce o awans. Najlepszym zawodnikiem na placu był Marek Sikora który ustrzelił hat-tricka.

Wierchy Lasek – Lokomotiv Chabówka  2:1 ( 1:0)
1:0  Włodarczyk
1:1  Czyszczoń
2:1  Włodarczyk

Składy:
Wierchy Lasek: Duda, Truty, Kołodziejczyk, Gał, Benedyk, Bocheński, Trzoniec, Plewa, Żółtek, Włodarczyk, Jaróg D
Rezerwowi: Nykaza J, Nykaza R, Truty, Jaróg M
Lokomotiv Chabówka: Szklarz, Czyszczoń, Rapacz, Smętek, Wnękowicz, Łukaszka, Sumara, Macioł, Sularz, Pazdur, Nawara

Wyrównany mecz odbył się w Lasku. Walka była wyrównana a o wyniku decydowały detale. Przewagą miejscowych był skuteczny Włodarczyk dzięki któremu miejscowi zdobyli ważne trzy punkty.

Czarni Czarny Dunajec – Skalni Zaskale 1:4 (0:4)
1:0   K. Chorążak ( as. Luberda)
0:2   Łukaszczyk ( rzut karny)
0:3   K. Chorążak
0:4   Łukaszczyk
1:4   Slesarchuk ( rzut karny)

Składy:
Czarni Czarny Dunajec : Slesarchuk, Strączek, Wiśniewski, Cikowski, Krzysiak, Zięba, Stopka-Studencki, Wesołowski, Pająk, Obrochta, Marusarz
Rezerwowi : Kulman, Toczek, Rocha, Styrczula, Żuchowski, Madziar, Stopka
Skalni Zaskale: Sowa, Topór, Chorążak K, Gacek, Chorążak J, Luberda, Łęczycki, Sternal, Łukaszczyk, Józefczak, Kasperek
Rezerwowi : Truty, Mrugała, Lubelski, Strama, Jaróg

15’ GOL! - zagranie z prawej strony Luberdy i K. Chorążak wyprowadza gości na prowadzenie
20’ – koronkowa sytuacja Czarnych ale Zięba myli się z 8 metrów
32’ GOL! - w polu karnym faulowany jest Gacek. Pewnym egzekutorem jedenastki jest Łukaszczyk
35’ GOL! - K. Chorążak wychodzi w tempo, mija bramkarza i strzela do pustej bramki
42’ GOL! - rzut wolny z prawej strony boiska, dośrodkowanie na Łukaszczyka który głową kieruje piłkę do bramki przy lewym słupku bramkarza
46’ GOL! - w polu karnym faulowany Pająk. Slesarchuk podchodzi do jedenastki i pewnie ją wykorzystuje
48’ – Wesołowski z najbliższej odległości trafia w bramkarza
75’ – zespołowa akcja gości i Łukaszczyk uderza obok słupka
84’ – Pająk uderza z 16 metra ale bramkarz paruje piłkę na słupek

W Czarnym Dunajcu miejscowi piłkarze podejmowali Skalnych. W I połowie gospodarze mieli optyczna przewagę i częściej operowali piłką. Nic z tego jednak nie wychodziło a zabójczą skutecznością wykazywali się goście którzy strzelili aż 4 gole. Druga odsłona to już kontrola spotkania przez Skalnych, którzy mieli wystarczającą przewagę ażeby móc spokojnie dowieźć korzystny wynik do końca

GKS Łapsze Niżne – Przełęcz Łopuszna 1:0 (1:1)
1:0   Kubasek ( as. Chmiel)
1:1   Maciasz

Składy:
GKS Łapsze Niżne: Jamróz, Bogaczyk, Fąk G, Kromka, Kuruc, Stanek, Kubasek, Kowalczyk, Labuda, Chmiel Handzel D
Rezerwowi: Dudas, Szczepaniak, Fąk M, Topór, Handzel B, Wida
Przełęcz Łopuszna: Klamerus D, Chmielak, Klamerus A, Chowaniec J, Drożdż, Łęczycki, Kamoń P, Wróbel, Ligęza, Chowaniec W, Maciasz
Rezerwowi: Ambroż, Chowaniec K, Kamoń J

6’ GOL! – prostopadłe podanie Chmiela do Kubaska i ten będąc sam na sam strzela gola
42’ – Kowalczyk przyjmuje piłkę a jego strzał ląduje na spojeniu słupka z poprzeczką
80’ – Topór otrzymuje piłkę z autu i mocno uderza ale bramkarz broni
85’ GOL! - rzut wolny z 25 metra. Do piłki podchodzi Maciasz i pokonuje bramkarza
90’ – B. Handzel podaje do Kuruca, którego strzał wybija obrońca z linii bramkowej

Bardzo ważny mecz dla dolnego układu tabeli odbył się w Łapszach których piłkarze GKS-u gościli Przełęcz z Łopusznej. Przez całe spotkanie optyczna przewaga należała do gospodarzy którzy udokumentowali to golem w początkowej fazie spotkania. Później gra toczyła się w środkowej części boiska a sytuacji było jak na lekarstwo. Gdy wydawało się ze piłkarze ze Spisza zdobędą trzy punkty w 85 min Łopuszna doprowadziła do wyrównania. Piłkę meczową w ostatniej minucie meczu miał jeszcze Kuruc, ale po jego strzale piłkę z linii bramkowej wybił obrońca Przełęczy

Dunajec Ostrowsko - Granit Czarna Góra  1:1