20.04.2024 | Czytano: 2886

Macron A Klasa Podhale - wymiana ciosów w Zaskalu, Orawa w gazie!

Rozpoczęła się 17 kolejka Macron A Klasy Podhale. Na początek bo bardzo dobrym meczu Skalni zremisowali z piłkarzami spod Giewontu 3:3.

Skalni Zaskale – KS Zakopane  3:3  (2:2)

Składy:
Skalni Zaskale: Sowa, Chorążak K, Gacek, Truty, Topór, Luberda, Łęczycki, Józefczak, Kasperek, Łukaszczyk, Sternal
Rezerwowi: Strama S, Mrugała, Król, Strama K, Chrobak, Chorążak J
KS Zakopane: Kozioł, Bukowski, Wójt J, Pawlik, Wiśniowski Wójt M, Pałka, Borzęcki, Karpiel, Polak, Marusarz
Rezerwowi: Celej, Fąfrowicz, Stalmach, Piekarczyk, Gubała, Łojas

19’ GOL! - piękny strzał M. Wójta z 10 metrów po ziemi daje prowadzenie gościom
25’ GOL! - Wiśniowski uderza w biegu z odległości ok. 18 metrów i piłka ląduje w siatce
35’ GOL! - K. Chorążak główkuje, piłka odbija się od poprzeczki. Dopada do niej Truty i zdobywa gola dla gospodarzy
44’ GOL! - centra z bocznej strefy boiska do Trutego który z głowy lobuje bramkarza
65’ GOL! - ponownie M. Wójt w obrębie pola karnego kieruje piłkę do bramki
68’ GOL! - dokładne dośrodkowanie na Kasperka który uderzeniem z głowy doprowadza do remisu

Do Zaskala w dniu dzisiejszym przyjechała dobrze dysponowana drużyna spod Giewontu. Spotkanie miało bardzo ciekawy i wyrównany przebieg. Pierwsze kilkanaście minut to skuteczność gości którzy prowadzili już 0:2. Piłkarze Skalnych ambitnie dążyli do wyrównania strat i po wejściu w przerwie do szatni na tablicy wyników widniał remis. Druga połowa to kolejna wymiana ciosów. Ostatecznie mecz zakończył się remisem 3:3, a po dwa gole dla swoich drużyn zdobyli M. Wójt dla Zakopanego i Truty dla Zaskala.

Orawa Jabłonka – GKS Łapsze Niżne 4:0 (1:0)
1:0  I. Zahora ( as. Męderak)
2:0  Męderak ( as. Basisty)
3:0  Bałos ( as. Basisty)
4:0  Basisty

Składy:
Orawa Jabłonka – Majkut, Skoczyk, Bełciak M, Brząkała, Bałos, Smutek, Szymusiak, Fedor, Zahora I, Bełciak D, Męderak
Rezerwowi: Zahora K, Kowalik, Proszek, Styruła, Basisty, Kostenko, Joniak, Krzysiak

GKS Łapsze Niżne: Jamróz, Fąk G, Truty, Kuruc, Stanek, Kubasek, Kowalczyk, Chmiel, Kromka, Jamróz, Szewczyk,
Rezerwowi: Dudas, Szczepaniak, Fąk M, Topór, Handzel

Momenty były…..
25’ – strzał zza pola karnego Bełciaka ale piłka leci obok bramki
27’ GOL! - Męderak przejmuje piłkę i zagrywa do I. Zahory który pokonuje bramkarza strzałem przy prawym słupku
44’ – dośrodkowanie w pole karne. Uderzenie Bełciaka trafia w słupek
50’ GOL! - Szybkie rozegranie Basistego do Męderaka w polu karnym i ten ładuje piłkę do bramki
66’ – indywidualna akcja Styruły zakończony strzałem który po poprzeczce wychodzi poza bramkę
78’ GOL! - zgranie Basistego do Bałosa który mocno uderza z prawego skrzydła
80’ – dośrodkowanie w pole karne do Męderaka, jego uderzenie mija bramkę obok słupka
83’ GOL! - Odbita piłka od obrońcy ląduje pod nogami Basistego który spokojnym uderzeniem po ziemi ustala wynik meczu

Spotkanie w Jabłonce miało tylko jednego faworyta. Piłkarze z Łapsz przez pierwszą połowę dobrze bronili dostępu do własnej bramki, ale potencjał ofensywny Orawy jest w tym sezonie bardzo duży. Po przerwie gospodarze strzelili trzy gole i odnieśli wysokie przekonywujące zwycięstwo.

Lubań Zapora II Kluszkowce - Czarni Czarny Dunajec 2:1 (1:0)
1:0   Hagowski ( as. M. Sikora)
1:1   Madziar
2:1   Hagowski ( as. Franczak)

Składy:
Lubań Zapora II Kluszkowce: Nazarenko, Koczór, Jazgar, Sikora M, Pątko, Florek, Hagowski, Franczak, Budz Sz, Ostachowski, Leśnicki
Rezerwowi: Słowik Karol, Sikora J, Budz D, Sikora Ł, Słowik Konrad, Gorlicki, Kowalczyk, Bednarczyk, Trebunia
Czarni Czarny Dunajec: Slesarchuk, Strączek, Wiśniowski, Madziar, Cikowski, Krzysiak, Zięba, Stopka-Studencki, Kulman, Wesołowski, Marusarz
Rezerwowi: Pająk, Obrochta, Stopka, Stołowski A, Stołowski M, Bukowski

3’ – rzut wolny dla gospodarzy , Hagowski uderza obok spojenia słupka z poprzeczką
14’ – Florek uderza z 18 metra, ale bramkarz paruje piłkę nad bramkę
23’ – M. Sikora uderza zza pola karnego ale wprost w bramkarza
25’ – Hagowski strzela obok słupka
31’ GOL! - M. Sikora zagrywa do Hagowskiego a ten uderza piłkę celnie pod poprzeczkę
33’ – trójkowa akcja Leśnicki, Budz, Hagowski i ten ostatni strzela obok słupka
43’ – kontratak gości, Wesołowski zagrywa do Zięby który strzela w samo okienko bramki, lecz piękną paradą wykazuje się Nazarenko
46’ – uderzenie z 16 metra Budza ale piłka leci obok słupka
48’ – błąd obrony Zapory. Wesołowski przejmuje i piłkę i biegnąc na bramkę jest faulowany przez Koczóra. Sędzia wyciąga czerwoną kartkę dla gracza Lubania
75’ GOL! - rzut rożny dla gości. Piłkę głową uderza Madziar i doprowadza do remisu
80’ GOL! - kontra Zapory, Franczak wystawia piłkę do Hagowskiego który zdobywa gola dla gospodarzy
89’ – jedna z ostatnich akcji gości, piłkę otrzymuje Wesołowski jednakże piłka po jego strzale trafia w słupek

Trudną przeprawę mieli w dniu dzisiejszym piłkarze rezerw Lubania w meczu z Czarnymi. Pierwsza połowa to zdecydowana dominacja gospodarzy, którzy stworzyli sobie wiele sytuacji ale brakowało im wykończenia. Na początku drugiej odsłony po czerwonej kartce dla Koczóra przewagę uzyskali goście, i na kwadrans przed końcem meczu doprowadzili oni do wyrównania. Mając przewagę jednego gracza Czarni atakowali a Lubań grał z kontry. Jeden z takich kontrataków przyniósł im powodzenie, a trafienie Hagowskiego zapewniło im trzy punkty. Goście mogli jeszcze wyrównać wynik meczu, jednakże w ostatnich fragmentach spotkania piłka po strzale Wesołowskiego trafiła w słupek.

Lokomotiv Chabówka – AP Wisła Czarny Dunajec 1:4  (0:3)
0:1   Madziar
0:2   Mastela ( as. Pazurkiewicz)
0:3   Dias ( as. Madziar)
1:3   Nawara
1:4   Kozak ( Pazurkiewicz)

Składy:
Lokomotiv Chabówka: Szklarz, Czyszczoń, Łukaszka, Rapacz, Pazdur, Nawara, Macioł, Sularz, Żądło, Pyka, Wojtyczko
Rezerwowi: Czyszczoń, Aksamit, Polaniak, Wnękowicz, Panek
AP Wisła Czarny Dunajec: Haberny M, Dias Jaramillo Brahiam Andres, Majerczyk, Haberny J, Kozak, Zatłoka, Szwajnos, Madziar M, Krupa, Mastela, Pazurkiewicz
Rezerwowi: Rypel, Madziar W, Kęsek, Stachnik, Miętus, Kamiński, Konieczny, Bryniarski

2’ GOL! - rzut wolny dla gości, zamieszanie w polu karnym wykorzystuje Madziar i daje prowadzenie Wiśle
10’ – strzał Pazurkiewicza z linii bramkowej wybija P. Czyszczoń który ratuje Lokomotiv przed utratą bramki
28’ GOL! - podanie Pazurkiewicza wykorzystuje Mastela
31’ GOL! - stały fragment gry, dośrodkowanie Madziara – piłka uderzona przez Diasa głową wpada do siatki
46’ GOL! - zamieszanie w polu karnym gości. Piłka trafia do Nawary który precyzyjnym strzałem głową strzela gola dla Lokomotivu
88’ GOL! - akcja przyjezdnych, Pazurkiewicz podaje do Kozaka który ustala wynik meczu

.Beniaminek nie odpuszcza i tym razem na trudnym terenie w Chabówce odniósł kolejne zwycięstwo. Pierwsza połowa ze wskazaniem na gości którzy strzelili trzy gole. Druga połowa to już wyrównany przebieg, jednakże miejscowym udało się strzelić tylko jedną bramkę co nie pozwoliło na jakąkolwiek zdobycz punktową.

Wierchy Lasek - Granit Czarna Góra  (przełożony)
Mecz ze względu na fatalne warunki atmosferyczne został odwołany i przełożony na 8 maja 2014 r. godz. 18.30

Przełęcz Łopuszna - Dunajec Ostrowsko ( przełożony)

Bór Dębno - Jarmuta Szczawnica (przełożony)
Mecz ze względu na fatalne warunki atmosferyczne został odwołany.  Termin meczu nieustalony.