02.04.2024 | Czytano: 956

Wielki sukces Niewiadomej

- To był bardzo trudny wyścig z uwagi na warunki. Cieszę się z tego podium, myślę że to obiecujący wynik przed kolejnymi zmaganiami – powiedziała Katarzyna Niewidoma przed kamerami Eurosportu.
Pochodząca  Ochotnicy kolarka zajęła drugie miejsce w kolarskim wyścigu Dookoła Flandrii, liczącym 163 km ze startem i metą w mieście Oudenaarde. To największy sukces w historii występów Polek w tej imprezie. W ubiegłym roku była piąta i dotychczas to był najlepszy wynik biało-czerwonych. 29-latka  w przeszłości aż sześciokrotnie meldowała się w czołowej dziesiątce,  nigdy jednak nie stała na podium.

Tegoroczna edycja – jak podkreślała Niewidoma -  rozgrywana była w bardzo trudnych warunkach. Drogi były śliskie od rzęsistych opadów deszczu. Polka odjechała od głównej grupy 14 kilometrów przed finiszem z Włoszką, Elisą Longo Borghini i dopędziła jadącą samotnie z przodu Holenderkę Shirin van Anrooij. Trójka jechała razem aż do końcowych metrów. Niewiadoma zdołała w nim pokonać zawodniczkę z Kraju Tulipanów, ale nie dała rady Włoszce. Do końcowego sukcesu zabrakło jej niewiele.
 
Stefan Leśniowski 

Komentarze

reklama