23.03.2024 | Czytano: 579

Za nami 32. halowy sezon w Nowotarskiej Amatorskiej Lidze Piłki Nożnej

Po czterech latach dominacji Paki Jana tytuł Halowego Mistrza Nowotarskiej Amatorskiej Ligi Piłki Halowej trafił do piłkarzy Gazdy.

Wicemistrzem została Paki Jana, a trzecie miejsce wywalczyła drużyna STC, która podium zapewniła sobie wygraną nad MIX-40. Kolejne miejsca zajęły: Winter Classic, Lightbikes.pl, KDRK (spadek) oraz Bardacha Team (spadek).

Druga ligę wygrała bezapelacyjnie drużyna Supry, która odniosła komplet zwycięstw. Za jej plecami uplasowała się drużyna Galerii Wnętrz Team i również ona uzyskała promocję do 1. ligi.  Miejsce na podium uzupełnili piłkarze Dragon Ball, a kolejne pozycje przypadły ekipom: Feniks Electric, White Bears, Turbacz Sport, Pub po Bandzie, ARTCoders, oraz Wierchy Old Boys, 

Po koronę króla strzelców sięgnęli Tomasz Remiasz z drużyny Paki Jana w I lidze z dorobkiem 27 bramek oraz Kamil Marszałek z Dragon Ball w II lidze autor 32 trafień. Najlepszym bramkarzem pierwszej ligi został Piotr Gogola z drużyny Mix-40, MVP całego sezonu w I lidze został wybrany Radosław Antolak z drużyny STC. W drugiej lidze najlepszym bramkarzem został Dariusz Żółtek z drużyny Galerii Wnętrz Team, a MVP całego sezonu trafiło do Roberta Możdżenia z drużyny Supry. W tym bardzo emocjonujący sezonie jak w pierwszej lidze tak i w drugiej. Do samego końca ważyły się losy o miejsca na podium, na dwie kolejki gracze Gazdy wywalczyli tytuł mistrzowski po zdetronizowaniu Paki Jana która ostatecznie zajęła II miejsce. Do ostatniej kolejki zawodnicy STC oraz MIX-40 walczyli o trzecie miejsce, które ostatecznie zajęła drużyna STC. Dużym zaskoczeniem jest postawa drużyny KDRK Spytkowice, która zaliczyła spadek. 

- Bardzo ciekawy sezon. Szczególnie w 2. lidze, gdzie do samego końca trwała walka o drugie miejsce premiowane awansem. Dopiero ostatnia kolejka przyniosła nam w tej kwestii rozstrzygnięcie – podkreśla Jan Buczek, organizator i główny sędzia NALP - Chciałbym podziękować panu burmistrzowi Grzegorzowi Watycha za objęcie patronatem ligi NALP, współpracę oraz ufundowanie pucharów, medali i statuetek, panu dyrektorowi SPNR4 Pawłowi Zychowi, sędziemu prowadzącego spotkania Łukaszowi Królczykowi, firmie  MZ-media na czele z Maćkiem Zubkiem  oraz Firmie Nowotarska Manufaktura Piwna na czele z Andrzejem Wyszyńskim za nagrody indywidualne – dodał Buczek 

A już w maju rusza 33. edycja rozgrywek NALPN! 


mat. nadesłany
 

Komentarze

Tabela - Klasa B gr. 1

Lp Drużyna Mecze Punkty
1. Skałka Rogoźnik/Stare Bystre 6 10
2. Unia Naprawa 5 13
3. KS Luboń Skomielna Biała 6 12
4. Szarotka Rokiciny Podhalańskie 5 10
5. Skawianin Skawa 6 8
6. KS Lawina Spytkowice 6 8
7. Delta Pieniążkowice 6 7
8. Janosik Sieniawa 5 4
9. Podgórki Krauszów 6 3
10. Krokus Pyzówka 5 0
zobacz wszystkie tabele

Terminarz

zobacz więcej
reklama