23.03.2024 | Czytano: 1249

MPJ. Szarotka w brązie

Nadszedł czas najważniejszych rozstrzygnięć w juniorach. O medale walczono w Zielonce.

W myśl regulaminu, zespoły, które po sezonie zasadniczym zajęły dwa pierwsze miejsca zagrały o złoty medal. Z kolei dwie kolejne zespoły  w tabeli zmierzyły się w walce o brązowy krążek. Sezon regularny zakończył się triumfem zespołu z Zielonki. Druga pozycja przypadła unihokeistom z Łochowa.  Gorący Potok Szarotka uplasowała się na trzeciej pozycji i to ona stanęła do walki z Lokomotivem Czerwieńsk. Po zaciętym boju brązowe krążki zawisły na szyjach zawodników z Nowego Targu.

Nietęgie miny mieliśmy po 40 minutach.  Górale przegrywali 2:4 i chyba nikt nie spodziewał się, że jeszcze zdołają odwrócić losy spotkania. Początek trzeciej tercji był piorunujący w wykonaniu Szarotki. Sygnał do zmiany scenariusza dał B. Parszywka, który zdobył kontaktowego gola.  Jego dobre wejście w trzecią tercję kontynuował  Pędzimąż, który dwoma trafieniami wyprowadził swój zespół na prowadzenie. Końcówka była nerwowa, bo w 57 minucie karę złapał Klimowski. Rywal tego nie wykorzystał, a 17 sekund przed końcową syreną Fryźlewicz nie wykorzystał karnego.

Gorący Potok Szarotka Nowy Targ – Lokomotiv Czerwieńsk 5:4  (1:2, 1:2,  3:0)
0:1 Tajkowski (7:14)
0:2 samobójcza (16:40)
1:2 Sawera – Gospodarski (7:07)
1:3 Burchardt (28:38)
1:4 Sobiech (31:16)
2:4 Garb (39:42)
3:4 B. Parszywka (42:52)