20.03.2024 | Czytano: 2357

MHL. Wzmocnienia nie pomogły (+zdjęcia)

Hokeiści Podhala przegrali półfinał play off Młodzieżowej Hokej Lidze i dzisiaj stanęli do walki o trzecie miejsce. 
Rywalem „Szarotek” jest zespół Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL. Miejscowi wzmocnieni zostali zawodnikami z pierwszej drużyny.  Jeśli ktoś liczył, że ich obecność sprawi, iż będzie łatwo i przyjemnie – to musiał się zawieść. Dużo błędów, szczególnie w grze defensywnej  w zespole nowotarskim. Ciut lepiej było w ofensywie, ale nie na tyle, by można byłoby wypowiadać się w superlatywach. Górale cały czas byli w pozycji goniącego. W pierwszej tercji po dwóch prowadzeniach gości, „Szarotki” zdołały szybko odpowiedzieć, ale  na trzeciego gola już im się nie udało.


 
W drugiej części przyjezdni odskoczyli na odległość trzech trafień i dopiero w końcówce górale zdołali zmniejszyć manko. Wydawało się, że to trafienie zmieni scenariusz, doda skrzydeł nowotarżanom w trzeciej tercji. Tymczasem Laszkiewicz powiększył prowadzenie, a w 49 minucie Bochnak nie zdołał wykorzystać karnego. Co prawda chwilę później Soroka trafił do bramki rywala i…Ziober  podał rękę góralom, łapiąc podwójną karę mniejszą. Nie wykorzystali jej. W końcówce Klimowski zjechał do boksu, ale ten manewr się nie powiódł, gdyż wychowanek nowotarskiego hokeja – Łojas - posłał krążek do pustej bramki.
 
MMKS Podhale Nowy Targ – SMS PZHL Katowice 4:7 (2:3, 1:2, 1:2)
0:1 Jonasz Hofman – Jakub Hofman – Gumiński (3:17)
1:1 Kamiński – Worwa (8:03)
1:2 M. Dawid – Jonasz Hofman – Jakub Hofman (13:54 w przewadze)
2:2 Bochnak – Jarczyk – K. Malsiński (14:26)
2:3 Ziober – Zając – Drabik (17:37)
2:4 Jonasz Hofman – Jakub Hofman – M. Dawid (20:12)
2:5 Jonasz Hofman – Jakub Hofman – Wojciechowski (22:13 w przewadze)
3:5 Worwa – Kamiński (37:30)
3:6 Laszkiewicz – Stolarski – Rączka (45:54)
4:6 Soroka – Worwa (50:22)
4:7 Łojas – Laszkiewicz (58:14 do pustej)
MMKS Podhale: Klimowski – Bury, Bryniarski, K. Malasiński, Długopolski, Jarczyk  – Nykaza, Michalski,  J. Malasiński, T. Kapica, Grebeniuk – Pudzisz, Szlembarski, Żółtek, Sergiienko, Worwa-  Wikar, Słowakiewicz, Bochnak, Kamiński, Soroka.
SMS PZHL: Jaworski – Majewski, Chołęta, Jakub Hofman, M. Dawid, Jonasz Hofman – Hanzel, Bieda, Laszkiewicz, Stolarski, Łojas – Wojciechowski, Bąk, Zajac, Drabik, Ziober – Staniecko, Mościcki, Rączka, Gumiński, B. Dawid.
 
Stefan Leśniowski
Zdjęcia Maciej Gębacz
 
 

Komentarze

reklama