05.03.2024 | Czytano: 588

Sportowe sukcesy młodych Orawian

Dwóch młodych mieszkańców Jabłonki, Aleksandra Biel i Mateusz Janczy osiągają sukcesy sportowe na szczeblu krajowym, udowadniając na co stać orawską młodzież.

Kolejnym sportowym sukcesem odniesionym przez młodego mieszkańca Orawy jest zdobycie brązowego medalu Mistrzostw Polski Juniorów w piłce ręcznej. Grający obecnie w barwach MTS Kwidzyn, Mateusz Janczy wraz ze swoją drużyną wywalczył trzecie miejsce na podium, pokonując SPR Górnik Zabrze. Finały odbyły się w Kielcach, same zawody trwały łącznie 4 weekendy, a do walki o mistrzostwo walczyły 32 zespoły z całej Polski, które wcześniej zdobyły awans w lidze wojewódzkiej.

Mateusz był wcześniej wychowankiem UKS TSR Orawa, gdzie rozwijał swoje umiejętności jako gracz piłki ręcznej. Obecnie gra w MTS Kwidzyn, gdzie przeniósł się aby móc rozwijać swoją pasję jako szczypiornista.

Kolejnym sportowym sukcesem odniesionym przez młodego mieszkańca Orawy jest złoty medal 14-letniej Aleksandry Biel z Jabłonki. W dniach 1-3 marca, w Kleszczowie (województwo łódzkie) rozgrane zostały zawody Młodzieżowych Mistrzostw Polski w kategorii U-15 futsalu kobiet. Organizowane przez PZPN zawody piłki nożnej halowej wyłoniły 16 drużyn ze wszystkich województw, które na finałach spotkały się właśnie w Kleszczowie. Krakowska drużyna Football Success Academy do której należy Ola, pokonała kolejno Iskry Tarnów, Polonie Tychy oraz Włókniarzy Białystok, spotykając się w finale z KKS Czarni Sosnowiec. Po zaciętym meczu, który skończył się remisem o wygranej zadecydowały rzuty karne, drużyna FSA stanęła na wysokości zadania, pokonując koleżanki ze Śląska. Jedną z bramek zdobyła sama Aleksandra Biel, przyczyniając się do zwycięstwa w finale.

Krakowska drużyna FSA do której należy 14-letnia Ola, zostały złotymi medalistkami Mistrzostw Polski U-15 w sezonie 2023/20224. Dziewczynka od 3 lat trenuje piłkę nożną w Krakowie, łącząc naukę w Szkole Podstawowej nr 1 w Jabłonce z treningami w Krakowie.

Opracowanie: Weronika Karnafel